Co na rozmowę o pracę? fot. FREE

Co założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

Odpowiednio dobrany strój to już połowa sukcesu
Karolina Kalinowska / 20.01.2016 05:13
Co na rozmowę o pracę? fot. FREE

Wystarczy kilka sekund, by wyrobić sobie pierwszą opinię o danej osobie. Odpowiedni strój sprawi, że będziesz prezentować się kompetentnie i zyskasz pewność siebie.

Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

  • Po pierwsze należy zebrać jak najwięcej wiadomości o zwyczajach panujących w danej firmie. Czy jest tam ustalony specjalny dress code. Jeśli tak, to należy się do tego dostosować. Pracodawca od razu pomyśli, że pasujesz do zespołu.
  • Druga sprawa to rodzaj stanowiska. Czy będzie to zwykła praca biurowa, czy też oczekują od ciebie większej kreatywności? W tym pierwszym przypadku sprawdzi się niezawodna klasyka - biała koszula, eleganckie cygaretki i klasyczne szpilki. W drugim jednak warto dodać coś od siebie np. ciekawą broszkę – taki element wyróżni cię i od razu zrobisz wrażenie osoby z pomysłami.
  • Bez względu jednak na wszystkie te aspekty pamiętaj, że twój strój musi być schludny (czysty, wyprasowany) i elegancki.
/fot: FREE/
Autorką tekstu jest Anna Mietelska

Więcej porad stylisty:

Tagi: stylista
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.03.2017 18:09
Myślałam, że krowie kolczyki w uczu chłowieka oraz wymiętolona koszula zawsze wyglądają nieprofesjonalnie. Poza tym co to oznacza fot. FREE. Czy fotografował ktoś o pseudonimie "Free", czy można sobie skopiować i wykorzystać?