porady stylisty fot. Fotolia

Biżuteria ze starych t-shirtów - Porady stylisty - Zrób to sama

Sprawdźcie je same! Biżuteria, szaliki i cała masa innych pomysłów
Joanna Mroczkowska / 28.10.2014 07:10
porady stylisty fot. Fotolia
Recykling jest w modzie i nie chodzi jedynie o codzienne odpadki. Aktualnie panuje moda na wszelakiego rodzaju przeróbki, które sprawią, że nasze ubrania będą wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. W związku z tym na pierwszy rzut idą t-shirty. Tych na pewno nie brakuje w naszych szafach, a jeśli nie macie żadnych koszulek do pocięcia możecie wybrać się do najbliższego second-handu i tak kupić za drobne pieniądze materiał na szaloną zabawę z nożyczkami.

Modne rzeczy ze starych t-shirtów

  • Z używanych, a już nie używanych koszulek w łatwy sposób wyczarujecie najróżniejszego rodzaju biżuterię. Naszyjniki, szale, kominy, broszki i bransoletki są łatwe w stworzeniu, a pomysłów na nie jest niezliczona ilość.
     
biżuteria ze starych t-shirtów
 
  • Jeśli nie chcecie robić czegoś nowego, a jedynie macie ochotę odświeżyć stare t-shirty pomyślcie o pogłębieniu dekoltu, wycinance na plecach, czy obcięciu rękawków. Odważniejsze mogą zrobić z nich modny crop top, czy koszulkę z frędzlami w stylu lat 90.
  • Innym pomysłem na stare t-shirty są dodatki do domu. Z pociętych na paski koszulek możecie stworzyć dywaniki, narzutki, podkładki pod filiżanki, a ozdobne poszewki. Wystarczy wiązać je w odpowiednim momencie w supełki. W internecie na pewno znajdziecie gro instruktarzy.
  • Innym pomysłem na domowe przeróbki są wycinanki. Jeśli macie stare koszulki, które darzycie sentymentem warto jest wyciąć np. nadruk, czy hasło i oprawić je w ramkę lub stworzyć patchworkową narzutę. Niekiedy odpowiednią ilość materiału zbiera się przez lata, co sprawia, że pled jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

Więcej pomysłów na domowej roboty przeróbki: