Biżuteria na prezent

Biżuteria na prezent

Biżuteria już od wieków jest doskonałym, bo uniwersalnym, pomysłem na prezent, nie tylko dla kobiety. Wybór jest duży, od kolczyków, przez naszyjniki, po pierścionki. Chcąc jednak sprezentować biżuterię, należy mieć zawsze w pamięci kilka podstawowych zasad, które sprawią, że podarunek będzie faktycznie udany.
/ 15.10.2009 12:40
Biżuteria na prezent

Przymierzając się do zakupu biżuterii, należy pamiętać, że powinien on przede wszystkim pasować do osoby obdarowywanej. Dobrze jest poznać wcześniej upodobania i sposób ubierania się osoby, której będziemy chcieli sprezentować kolczyki czy naszyjnik.

Cena odpowiednia do okazji

Szukając odpowiedniej biżuterii dla bogatych znajomych, nie należy wcale sugerować się przede wszystkim ceną produktu. Najważniejsza w takim przypadku jest raczej oryginalność prezentu. Z pewnością dobrym wyborem byłby kamień szlachetny przywieziony z jakiegoś odległego kraju, m.in.

 • Agalmatolit (pagodyt) – jest to zbita skała metamorficzna, składająca się z pirofyllitu oraz talku; bardzo popularna w Chinach, gdzie wykorzystywana jest już od wielu tysiącleci do produkcji różnego rodzaju ozdób; w czasach starożytnych agalmatolit służył za główny budulec świątyń, stąd wzięła się też jego druga nazwa, pagodyt; z reguły kamienie te mają barwę białą, szarą lub zieloną;
 • Sinhalit – kamień ten został odnaleziony dopiero w 1952 roku na Cejlonie; zwykle kamień ten przyjmuje barwę jasnożółtawobrunatną, zielonobrunatną lub czarną, w zależności zawartości żelaza.

Można także pomyśleć o oryginalnej biżuterii, robionej własnoręcznie, która zdobywa coraz większą popularność w świecie.

Chcąc sprezentować biżuterię swojej mamie, z okazji Dnia Matki bądź jej urodzin, czy też siostrze albo babci, należy kierować się jej upodobaniami, a nie ceną produktu, która nie odgrywa większej roli. Ważne jest, by ozdoba podobała się i sprawiała radość. Jeżeli są one osobami, które lubią wyróżniać się z tłumu, wówczas można sięgnąć po ozdoby w stylu orientalnym, np.

 • panję, czyli tradycyjną indyjską bransoletkę, składającą się z reguły z łańcuszka oraz kryształków;
 • bindi, czyli ozdobę, która jest odpowiednikiem czerwonej kropki, którą Hinduski malują sobie między brwiami; mogą one być wykonane ze złota bądź srebra, ozdobione kryształkami lub kamieniami;
 • łańcuszki na nogę.

Biżuteria ekskluzywna jest dobrym prezentem na specjalne okazje, tj. ślub czy zdobycie dyplomu. Są to święta niepowtarzalne w życiu każdego człowieka, stąd i wybrana ozdoba powinna być jedyna w swoim rodzaju, by tym samym podkreślała wagę wydarzenia. Tak, jak np. często podczas Komunii Świętej chrzestni obdarowują dzieci złotymi medalikami czy krzyżykami.

Droga biżuteria jest również dobrym rozwiązaniem dla osoby, którą słabo znamy, ale wiemy, że zajmuje ona wysoką pozycję w społeczeństwie. Wówczas zakup złotego lub srebrnego naszyjnika wydaje się najbardziej trafnym prezentem. Ceny takiej ekskluzywnej biżuterii mogą wahać się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych, np.

 • zestaw: pierścionek srebrny matowany z cyrkonią oraz taki sam naszyjnik i kolczyki w cenie ok. 170 zł,
 • pierścionek z żółtego złota w cenie ok. 2200 zł,
 • złoty łańcuszek za ok. 430 zł,
 • kolczyki złote z sześcioma brylantami za ok. 12000 zł.

Biżuteria dla panów

Biżuteria jest doskonałym prezentem nie tylko dla kobiet, lecz także dla mężczyzn. Coraz więcej panów życzy sobie dostać w podarunku różnego rodzaju ozdoby. Przemysł biżuterii męskiej rozwija się bardzo szybko. Produkty nie obejmują już wyłącznie zegarków czy spinek do mankietów, ale również naszyjniki czy kolczyki. Wśród ofert można znaleźć, m.in.:

 • złoty sygnet (ok. 840 zł),
 • łańcuszek z żółtego złota (ok. 3200 zł),
 • bransoletka złota na gumie jubilerskiej (ok. 1020 zł).

Kupując jednak taki prezent należy wcześniej zapoznać się z upodobaniami obdarowywanego, gdyż nie dla każdego mężczyzny jest to uniwersalny podarunek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (28)
/08.12.2015 10:50
Biżuteria będzie dobrym pomysłem na prezent, tylko trzeba dobrze znać gust osoby obdarowywanej... :) jedne lubią złoto, inne srebro, a jeszcze inne np. jakieś własnoręcznie robione kolczyki
/30.11.2015 19:21
Na TopSilver.pl znalazłam do tej pory najciekawsze komplety bizuterii srebrnej, masz racje, kobiety raczej szukają srebrnej biżuterii, chyba dlatego, że częściej ją noszą, złota jest oczywiście też bardzo ładna, ale srebrna jest częściej noszona dlatego szukamy jej częściej
/26.11.2015 10:34
Też myślę, że biżuteria to dobry pomysł i tak jak ktoś napisał- srebro. Moja żona uwielbia srebro i bursztyn, więc jakby ktoś szukał takiego połączenia to tu jest dużo oryginalnych wzorów http://abkstyl.shop.pl/ :) Naoglądałem się tego mnóstwo, chodzić mi się nie chciało więc szperałem po internetowych sklepach i ten wydaje mi się najlepszy.
POKAŻ KOMENTARZE (25)