Biustonosz push-up - dobieramy rozmiar

Czy twój biustonosz typu push-up nie leży tak jak powinien, a zamiast podnosić, zaokrąglać i powiększać spłaszcza piersi? Zobacz jak dobrać odpowiedni rozmiar push-up'a.
/ 27.06.2012 16:27

Stanik typu push-up unosi biust, zaokrągla go, sprawia, że wydaje się większy i pełniejszy. Właśnie dlatego sięgają po niego kobiety odziewające swe piersi w rozmiary miseczek z początkowymi literkami alfabetu. Choć intencje mają dobre, często osiągają efekt odwrotny od zamierzonego. Dlaczego?

Zobacz też: Zegarek - IO?ION

Diabeł tkwi w rozmiarze. Gdy obwód jest za luźny, a miseczki za małe, biust sprawia wrażenie spłaszczonego. Nie wygląda to estetycznie i na pewno nie wpływa na dobre samopoczucie. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim poprawnie określ obwód pod biustem. To właśnie obwód, a więc ta część stanika, nie ramiączka, podtrzymują piersi! Wykonując pomiar wyprostuj sylwetkę. Centymetr powinien idealnie przylegać do ciała, a od otrzymanego wyniku odejmij 5-10 centymetrów. W ten sposób poznasz swój rozmiar.

Zobacz też: Okulary - Ray-Ban

Biustonosz typu push-up/kolekcja Axami 2012

Bielizna marki Axami - w kolekcjach znajdziecie duży wybór biustonoszy typu push-up

Dobierając stanik pamiętaj, że zapięcie nie może podjeżdżać do góry, np. podczas podnoszenia rąk. Ramiączka nie powinny wbijać się w ciało. Pas obejmujący klatkę piersiową nie może być ani za luźny, ani za ciasny. Powinnaś zapinać go na pierwszą haftkę. Kolejnych używaj dopiero z czasem, gdy stanik rozciągnie się na skutek noszenia czy prania. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy decydujesz się na stanik typu push-up. Bo przesuwanie się miseczek, gąbkowego wypełnienia i fiszbin po piersiach, nie jest winą za małego biustu, lecz właśnie zbyt luźnego obwodu! Czym to skutkuje? Stopniowym rozpłaszczaniem piersi. Nie brzmi zbyt dobrze...

Zobacz też: T-shirt - Reserved

Aby push-up odpowiednio zebrał, uniósł i zaokrąglił biust musi być spełniony jeszcze jeden warunek. Dobrze dobrana miseczka. Rozmiar miseczki określamy na podstawie różnicy między obwodem w biuście, a obwodem pod biustem. Aby zmierzyć obwód w biuście pochyl się do przodu. Centymetr nie powinien ściskać biustu, tylko go delikatnie opasać. Dobrze dobrana miseczka powinna pomieścić całą pierś, bez ściskania jej, zwłaszcza brodawki. Fiszbina powinna otaczać pierś, a nie wbijać się w nią. Pamiętaj, że zbyt mała miseczka spłaszczy biust, a także go zdeformuje, jeśli w porę nie zmienisz swoich nawyków na lepsze.

Zobacz też: Kostium kąpielowy - C&A

Dobrze dobrany biustonosz sprawi, że twój biust rozkwitnie! Także na co jeszcze czekasz? Czy nie słyszałaś, że inwestycja w dobry stanik jest skuteczniejsza, niż w inwestycja w drogi krem na rozstępy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)