POLECAMY

Zastanawiasz się jak wyczyścić ubrania z sierści psa?

Właściciele zwierząt, zwłaszcza na jesieni, borykają się z kłębami sierści...
Zastanawiasz się jak wyczyścić ubrania z sierści psa? fot. Fotolia

Na pewno wiele z was boryka się z problem sierści naszych czworonogów, którą niekiedy można spotkać dosłownie wszędzie. Co robić by nasze ubrania nie wyglądały jak posłanie dla psa, czy kota...?

Nasza rada

Staraj się regularnie szczotkować czworonoga. Najlepiej użyj do tego szczotki samoczyszczącej, z której łatwo usuwa się sierść. Sprawdzi się też tzw. furminator, czyli specjalny grzebień, który usuwa podszerstek.

1. z ubrań

Doskonale usuwają sierść rolki z klejem. Przyklei się do niej najmniejszy włosek i szybko oczyści materiał. Jeśli nie masz takiej rolki, zwilż dłoń wodą i przetrzyj ubranie - ten zabieg również pomoże. Jeśli nie masz pod ręką rolki zawsze możesz wykorzystać taśmę klejącą. Obwijając dłoń (klejem do góry), możesz jej użyć jako lepu. Niestety jeśli włosy wbijają się w tkaninę pozostaje nam jedynie - pinceta.

2. z dywanu

Koniecznie zaopatrz się w elektroszczotkę. Wyposażona jest w obrotowy, spiralne element (rodzaj szczotki), który obraca się wokół własnej osi. Dzięki temu, że napędza go mały silnik umieszczony w szczotce i zasila prąd z odkurzacza skutecznie wyczesuje dywan także z sierści zwierząt. Szczotka podnosi też runo dywanu. Jej działanie można porównać z trzepaniem dywanu.

3. z kanapy

Kanapę najlepiej oczyścisz lekko wilgotną gąbką. Możesz też przeciągnąć po tapicerce dłońmi w gumowych czy lateksowych rękawiczkach. Sierść zbija się w kulki i łatwo ją usunąć. W sprzedaży są też specjalne rękawice do usuwania kurzu i sierści z tapicerowanych mebli.

Więcej modnych hitow na jesień 2015:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)