Zrób to sama: Obsługa prostownicy do włosów

Chwilami można mieć wrażenie, że niewyprostowane do gładkości włosy to dziś już faux-pas. W końcu, każda z nas za niewielką cenę może mieć lejący się jedwab na głowie…
/ 13.12.2010 07:06

Chwilami można mieć wrażenie, że niewyprostowane do gładkości włosy to dziś już faux-pas. W końcu, każda z nas za niewielką cenę może mieć lejący się jedwab na głowie…

Prostownice do włosów można znaleźć w olbrzymiej gamie rozmiarów, materiałów i cen. Dla zdrowia naszej czupryny zdecydowanie najlepsze są te wykonane w 100% z ceramicznych jonizowanych płytek bądź opierające się na technologii infrared. Te pierwsze pozwalają włosom zachować elastyczność a dzięki emisji ujemnych jonów zapobiegają elektryzowaniu się pozostawiając włosy prostymi na dłużej. Urządzenia wykorzystujące podczerwień ogrzewają włosy od wnętrza nie powodując przesuszenia powierzchni.

Jeśli zakupimy dobrej jakości urządzenie, to w zasadzie nie ma przeciwwskazań to regularnego prostowania włosów raz w tygodniu (częstsze jest wyraźnie osłabiające). Należy jednak pamiętać, że poddawane termicznym zabiegom włosy są szczególnie podatne na uszkodzenia i potrzebują dwa razy bardziej troskliwej pielęgnacji. Nawet banalne przeczesywanie włosów palcami w ciągu dnia naraża je na niepotrzebne zniszczenia.

Zabierając się do samej procedury należy bezwzględnie pamiętać o następujących faktach:

  • Nowoczesne modele nagrzewają się szybko i nie ma sensu zostawiać je podłączone do elektryczności na 10 minut.
  • Zanim zabierzemy się do prostowania, starannie suszymy włosy. Użycie prostownicy na wilgotnych włosach jest nieefektywne i powoduje matowienie fryzury.
  • Na włosy nakładamy ochronne serum dostępne w większości profesjonalnych salonów, wcierając je w cienkie pasma począwszy od nasady.
  • Zakleszczamy 2 cm pasmo włosów w prostownicy i powoli zjeżdżamy w dół aż do końcówek. Zamiast powtarzać czynność kilkakrotnie same końcówki przytrzymujemy ok. 6 sekund.
  • Pasma dobieramy zaczynając od tych niżej położonych, a kończąc na czubku głowy.

Aby trzymać prostownice w dobrym stanie przechowujemy je w suchym pomieszczeniu (nie łazience!) i po ochłodzeniu czyścimy często lekko wilgotną ściereczką.

We-Dwoje.pl poleca:

BaByliss PRO Ergo Flat Ceramic 38mm - prostownica do włosów z ceramicznymi płytkami i zdejmowanym grzebieniem antystatycznym, który dodatkowo ułatwia przytrzymanie włosów podczas prostowania. Cena: 160 zł.

Efalock Flat Champ, jedna z najczęściej kupowanych prostownic do włosów; model posiada technologię jonizacji zamykającą łuski włosa. Dzięki 4 stopniowej skali temperatur można operować stopniem nagrzania płytek stosownie do rodzaju i kondycji włosów. Cena: 190 zł.

Ermila Stylissima, najnowszej generacji prostownica do włosów z technologią SENSATION-CERAMIC. Super gładkie, zaokrąglone płytki szerokości 24mm z pokryciem ceramicznym dla regularnego rozprowadzenia ciepła zapewniają bezpieczne i szybkie prostowanie włosów nie narażając ich na szarpanie i przypalenie. Cena: 130 zł.

Jaguar ST Mini Silk Flower, minimalnych rozmiarów prostownica,
idealna do każdej torebki czy w podróż. Cena: 96 zł.

Tondeo Cerion Active Tourmaline, rewolucyjna ceramiczno-turmalinowa prostownica do włosów z aktywną jonizacją laserową, która odmładza i regeneruje włosy. Dzięki wzbogaceniu zwykłych ceramicznych płytek turmlinem z dodatkiem nano-cząsteczek srebra, ciepło jest lepiej rozprowadzone po płytce, co sprawia, że włosy są gładsze, lśniące a efekt prostowania utrzymuje się na nich o wiele dłużej. Cena: 300 zł.

Fot. www.hairstore.pl