POLECAMY

Zrób to sama: mgiełki rozjaśniające do włosów!

Jeśli marzysz o jaśniejszym odcieniu włosów lub jasnych refleksach, wypróbuj nasze przepisy na rozjaśniające mgiełki do włosów!

mgiełka do włosów

fot. Fotolia

Latem włosy są często systematycznie rozjaśniane przez promienie słoneczne – taki sposób może je jednak niszczyć (promienie słoneczne nieodwracalne uszkadzają naturalną strukturę włosa, który staje się słaby i zniszczony). W inne pory roku, a także wtedy, gdy chcemy uzyskać jaśniejszy odcień włosów bez narażanie ich na niekorzystne skutki kąpieli słonecznych, warto wypróbować mgiełki rozjaśniające, które możemy kupić w sklepie lub przygotować samodzielnie w domu.

Warto pamiętać, aby po nałożeniu mgiełek przeczesać włosy, aby uniknąć utworzenia się nieestetycznie wyglądających „strąków”.

Mgiełka kokosowo-cytrynowa

Składniki:

  • 1 szklanka ciepłej wody,
  • 3 łyżeczki oleju kokosowego,
  • 2 łyżeczki soku z cytryny,
  • 1 łyżeczka soli morskiej.

 Przygotowanie:

Wszystkie wymienione wyżej składniki należy dokładnie wymieszać. Następnie całość przelewamy do butelki z atomizerem i aplikujemy na włosy zawsze przed pójściem spać. Następnego dnia zmywamy specyfik.

Przed każdym użyciem należy energicznie wstrząsnąć butelką, gdyż olej kokosowy ma tendencję do tężenia. W niektórych przypadkach może być konieczne uprzednie rozgrzanie mieszanki. Najszybciej zrobimy to, umieszczając butelkę w ciepłej wodzie. 

Polecamy też: Zrób to sama: dyniowa maska i odżywka do włosów!

Mgiełka rumiankowo-miodowa

Składniki:

  • 1-2 torebki rumianku,
  • pół łyżeczki miodu,
  • woda 100 ml,
  • gliceryna.

Przygotowanie:

Do szklanki wrzucamy torebki rumianku i zalewamy 100 ml gorącej, ale nie wrzącej wody. Zostawiamy na 10 minut, a potem wyciągamy saszetki. Do powstałej mikstury dodajemy kilka kropel miodu oraz pięć kropli gliceryny. Następnie całość przelewamy do butelki z atomizerem.

Przygotowaną w ten sposób mgiełkę można przechowywać w lodówce maksymalnie tydzień.

Polecamy też: Jak na włosy działają wybrane składniki spożywcze? Skomponuj własną maseczkę!

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)