Zmień kolor włosów, bo kolor ma znaczenie

Zmiana koloru włosów jest dobra na wszystko. Także na co dzień i wyjątkowe okazje. Nie dość, że zaskoczysz swojego mężczyznę, to jeszcze sprawisz sobie miły prezent i poprawisz samopoczucie. Jak uzyskać piękny kolor włosów bez wpadek i katastrof koloryzacyjnych?
Zmień kolor włosów, bo kolor ma znaczenie fot. Fotolia

Bardzo często kobiety pytają swoich partnerów, w jakim kolorze włosów lubią je najbardziej. Dla mężczyzny jest to pytanie z tych mocno abstrakcyjnych, bo oni nawet nie próbują wyobrazić sobie swojej wybranki w innym kolorze na włosach. Można, a nawet, trzeba postępować inaczej. Po prostu wykorzystując fakt, że zbliża się jakaś wyjątkowa okazja lub uroczystość można zaskoczyć swojego partnera zmianą i to zupełną koloru włosów. Być może wtedy usłyszymy, jaki kolor włosów on lubi u nas.

Jak jednak uzyskać piękny kolor włosów i zrobić to dobrze, niedrogo i dyskretnie? Najlepiej umówić się z fryzjerką, ponieważ ma ona możliwości idealnego dobrania koloru do karnacji klientki oraz oceni możliwości bezpiecznego użycia innych kolorów. Źle je dobierając można uzyskać na nich zieleń -  jeśli włosy były wcześniej malowane. Czasami przy samodzielnym farbowaniu włosów występuje takie zjawisko, bo kobieta nie wie, że zimnych kolorów blond, gdzie ważną rolę odgrywa barwnik niebieski, nie można łączyć (czyli na tym kolorze malować) z farbą o ciepłym odcieniu blondu, gdzie główną rolę odgrywa barwa żółta. A żółty i niebieski daje zieleń - o tym wiedzą nawet przedszkolaki!

Zobacz też: Piękne długie włosy - naturalne uczesania (foto!)

Tej wiosny modne będą nadal na włosach kolory mocno nasycone barwami. Jednak tak zafarbowane włosy wyglądają dobrze tylko wówczas, gdy są sprężyste i błyszczące!

Zobacz też: Warkocze są trendy - fryzury z warkoczem w roli głównej

Jeśli dziewczyna ma bardzo czarne włosy to raczej nie powinna farbować ich na jasny blond i to że względów praktycznych – już po tygodniu  widoczne będą odrosty i włosy trzeba będzie bardzo często farbować co nie wpłynie na ich kondycję. Przy czarnych włosach można pomalować lub doczepić pasemka w nietypowych kolorach – świetnie wygląda z czarnymi włosami niebieskie pasemko/a.

Zobacz też: Modne upięcia na wiosnę - galeria fryzur

Jak zmienić kolor włosów, żeby nie żałować?

Jak zmienić kolor włosów, żeby nie żałować?

Panie o niezbyt wyrazistych kolorach - szatynki i ciemne blondynki mogą dowolnie wybierać z palety barw, jednak i w ich wypadku ważna jest karnacja i tu przyda się dobre oko fryzjera oraz jego umiejętności tworzenia, między innymi przy pomocy dobierania mocy utleniacza, kolorów pośrednich, zupełnie niedostępnych w sklepach, gdzie kupuje się farby do domowej koloryzacji, bo tam wszystko jest z góry zaplanowane.

Zobacz też: Oscary 2012 - fryzury gwiazd

Na pewno na mężczyzn działa kolor włosów – wielu z nich deklaruje, że lubią blondynki, ale cień niepokoju wrzuca w życie każdego mężczyzny intensywnie ruda kobieta, która kojarzy się z drapieżnością i energią. Należy zatem zastanowić się, dlaczego zatem najchętniej żenią się panowie z ciemnowłosymi paniami? Bo postrzegają je jako osoby spokojne, mniej kapryśne niż blondynki i  łagodniejsze niż rude. Wiedzą, czują to, że ciemnowłosa partnerka będzie pilnowała domowego ogniska, a on w tym czasie spokojnie może poflirtować sobie z uroczą blondynką czy rudzielcem (oczywiście mowa o flircie słownym)...

Wiadomo zatem, że na wyjątkowe okazje warto zmienić się w oszałamiającą blondynkę lub drapieżnego rudzielca. Taka zmiana koloru włosów wzbudzi również niepokój u partnera, gdzieś z tyłu głowy odezwie się dzwoneczek, budzący niepokój u mężczyzny. Oto jego kobieta będzie obiektem pożądania dla spragnionych flirtu innych panów. Kobieta z nowym kolorem powinna  tym kolorem emanować w różnej formie tańczyć w świetle, jeśli włosy są dłuższe warto tymi włosami musnąć twarz ukochanego.

Na pewno, rzadko który mężczyzna zauważy jeśli jego pani poprawi swój kolor włosów  malując je ton w ton, ale gdy zmieni kolor w sposób zdecydowany to będzie problem. Oczywiście, chodzi tu o taki problem, który może kobietę cieszyć: mężczyzna zaczyna zadawać sobie pytanie, czy ona to robi na pewno dla mnie? A dzięki temu zaczyna  być milszy dla swojej partnerki. I tak to  można swobodnie ocenić, że kolor ma znaczenie. Warto czasami zaszaleć z kolorem, by trochę urozmaić swoje życie.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
A moze tylko takie są w jego najblizszym otoczeniu?
/7 lat temu
Może ty wybierasz. Bo znam faceta, który spotyka się wyłącznie z blondynkami. Nawet jeśli ma być to przygoda na jeden dzień. Są gusta i guściki.
/7 lat temu
Beznadziejny artykuł..O tym wybieraniu żon ciemnowłosych szczególnie. Nie od dziś wiadomo, że czarne i rude mają największy temperament i ogień. Więc to je wybiera się na kochanki. Tyle dla znawczyni tematu - bo nie sądzę, że artykuł pisał facet.