Zadbaj o swoje włosy

Wyprostowane loki nigdy nie będą tak lekkie i pełne wdzięku jak włosy proste z natury. I odwrotnie – z prostych i sztywnych rzadko udaje się uzyskać ładne, sprężyste loki.
Zadbaj o swoje włosy
Należy zaakcentować to, co mamy – to najszybsza droga do doskonałości.

1. Kręcone

Ma je jedna czwarta Polek. Często na nie narzekamy, że są niesforne i nie chcą się układać. Tymczasem loki to gotowe tworzywo. Wystarczy jeszcze dobre cięcie (w ich wypadku to podstawa) i zawsze masz fajną fryzurę.
- Jeśli twoje włosy przypominają sprężynki, musisz pamiętać przy cięciu, że po wysuszeniu skrócą się o jedną trzecią swojej długości.
- Do włosów kręconych pasują dłuższe fryzury, mocno wycieniowane (krótkie sprawiają, że głowa wydaje się dużo większa, więc możesz pozwolić sobie na nie przy bardzo drobnej buzi).
- Warto pamiętać, aby przy cięciu zmniejszać objętość loków w środkowej części tyłu głowy – wtedy fryzura wygląda najbardziej proporcjonalnie.
- Aby loki miały ładną, uporządkowaną strukturę, stosuj wszelkie kremy i mleczka wygładzające (wyeliminują nastroszone włoski), które pozwalają zachować naturalny skręt. Zdefiniowane lśniące loki – to jest to, o co chodzi.
- Jeśli twoje włosy kręcą się bardzo delikatnie, a chcesz dodać im objętości i sprężystości, użyj elastycznej pianki lub sprayu do loków.

2. Grube i mocne
Paradoksalnie, choć wyglądają zdrowo, są dosyć trudne w obsłudze. Sztywne i suche stawiają opór, często układają się każdy w inną stronę, są mało plastyczne. Ale przy dobrze dobranej fryzurze stają są atutem – zawsze jest ich dużo!
- Przy takiej fakturze raczej nie powinny być bardzo długie – mogą wyglądać nieestetycznie, bo trudno utrzymać je w ryzach i dodać im blasku.
- Idealne są cięcia półdługie o wyraźnie określonej formie (plus staranne cieniowanie).
- Króciutkich fryzur też nie polecamy – mimo wszystko szkoda całkiem je ścinać!
- Używaj kosmetyków wygładzających i nawilżających – włosy będą po nich lśnić.
- Włosy sztywne i mocne bywają bardzo suche. Stosuj maski z kwasami omega lub woskami roślinnymi.

3. Cienkie i delikatne
Choć często narzekamy, że jest ich za mało, to tak naprawdę taki typ włosów jest najwdzięczniejszy do układania. Są miękkie, plastyczne i naturalne.
- W przypadku prostych, delikatnych włosów długość nie gra roli. Mogą sięgać zarówno do połowy pleców, jak i do ucha.
- Najważniejsze w ich wypadku jest takie cięcie i stylizacja, które stworzą wrażenie przestrzenności fryzury. Optymalne jest strzyżenie warstwowe, które dodaje włosom objętości i nieco je unosi.
- Do gładkich włosów pasują także fryzury geometryczne, proste cięcia, równe grzywki, wszystkie odmiany boba.
- Jeśli masz regularne rysy, możesz zapuścić włosy. Końskie ogony i koczki są seksowne i ładnie eksponują twarz.
- Taki rodzaj włosów jak żaden inny eksponuje plecioną fakturę (supełki, węzły, kłoski, warkocze). Eksperymentuj!
- Wrażenie świeżych, puszystych włosów możesz osiągnąć dzięki piankom i sprayom typu volume (dodają objętości).
- Jeśli szybko się przetłuszczają, myj je nawet dwa razy dziennie, najlepiej rozcieńczonym szamponem.

Joanna Winiarska
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
wreszcie coś dla mnie! mam grube, gęste, proste włosy, ale niestety bardzo suche ;[ trudno się je układa, szybko odrastają, tylko odpowiednio wycieniowane wyglądają ładnie + maski, odżywki i jedwab :)