Zabiegi hamujące wypadanie włosów!

Jeśli włosy nadmiernie wypadają, jednym ze sposobów na zahamowanie tego procesu są odpowiednie zabiegi: z wykorzystaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego lub karboksyterapia. Na czym polegają?

włosy

fot. Fotolia

Gdy włosy nadmiernie wypadają…

Wypadanie włosów to fizjologiczna norma – zwykle tracisz ich od 50 do 100 dziennie, a w okresie podwyższonego stresu czy infekcji trochę więcej, nawet do 200. Jeśli jednak borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu i dostrzegasz, że narasta, powinnaś zgłosić się po pomoc do dermatologa.

Nadmierna utrata włosów może być oznaką wielu schorzeń. Jeżeli jednak lekarz nie zaleci dalszych badań, wystarczy dobrać odpowiednią terapię, na którą składają się zabiegi estetyczne i odpowiednia pielęgnacja domowa.

Dla wielu pacjentów utrata włosów to powód zaniżonej samooceny i spadku pewności siebie. Nie każdego stać jednak na kosztowne zabiegi przeszczepiania włosów, a zwykłe środki zachowawcze często okazują się nieskuteczne. Takim osobom z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna, oferująca terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli preparatu uzyskiwanego z własnej krwi pacjenta oraz zabiegi karboksyterapii.

Zabiegi z wykorzystaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego

Takie zabiegi są stosowane w okulistyce, ortopedii czy medycynie sportowej od lat. To bogate doświadczenie pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowaną wiedzę popartą licznymi badaniami klinicznymi, która potwierdza skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa tych zabiegów. W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Ogromnym atutem tej procedury jest kompleksowość, niewielka inwazyjność oraz maksymalne efekty bez ryzyka działań niepożądanych.

Zobacz też: Aminokwasy, witaminy, minerały – czego potrzebują włosy?

Karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe

Karboksyterpia połączona z mezoterapią własnym osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W trakcie zabiegu dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę leczonego obszaru za pomocą iniekcji. Z kolei osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igiełki. Zwiększa to przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w poddanym zabiegowi obszarze oraz poprawia mikrokrążenie i regenerację komórek.

Stymulacja komórek macierzystych pozwala zahamować  wypadanie włosów oraz sprawia, że odrastają zdrowsze i mocniejsze.

Terapia CO₂ i osoczem bogatopłytkowym dobierana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabiegi nie wymagają znieczulenia i trwają stosunkowo krótko (20-30 min). Do zabiegu powinien zakwalifikować nas lekarz.

Warto też zwrócić uwagę, czy karboksyterapia będzie przeprowadzona z użyciem sprzętu, który posiada certyfikat medyczny w Europie, tak jak np. aparat C.D.T. Evolution. Terapia łącząca karboksyterapię C.D.T. z autologicznym osoczem bogatopłytkowym została wyróżniona w 2014 r. Perłą Dermatologii Estetycznej, w kategorii „Zabieg roku 2014”.

Zobacz też: Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Źródło: www.bdaesthetic.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/rok temu
Marzena i jak byłaś w Karboklinice na tej konsultacji. Ja się zbieram od jakiegos czasu wlasnie na konsultacje do trychologa.Wlosy mi wypadaja od jakiegos czasu zadna suplementacja mi nie pomaga. Wiem juz ,ze karboksyterapia łaczona z osoczem daje dosc dobre efekty.Zobaczymy co bedzie u mnie. A Wy jak radzicie sobie z wypadajacymi wlosami?
/rok temu
Salon Miraflores jest w Warszawie, na Bielanach, na Kaskadowej 2. Bardzo polecam to miejsce. Mają tam ogromny wybór organicznych kosmetyków do pielęgnacji cery oraz do mycia i pielęgnacji włosów.
/2 lata temu
A gdzie jest ten trycholog?
POKAŻ KOMENTARZE (13)