POLECAMY

Wysokie upięcia - modne fryzury

Kok to modna a jednocześnie bardzo wygodna fryzura. Idealna zwłaszcza podczas letnich upałów. Wysokie upięcia zajmują czołową pozycję wśród modnych fryzur. Takie upięcie jest nieśmiertelne nie tylko latem.

Kok to modna a jednocześnie bardzo wygodna fryzura. Idealna zwłaszcza podczas letnich upałów. Wysokie upięcia zajmują czołową pozycję wśród modnych fryzur. Takie upięcie jest nieśmiertelne nie tylko latem.

Alhley Green, William, Valli

Styliści proponują konkretne typy upięć modnych w tym sezonie. Obowiązuje niewymuszona elegancja. Wysoki koczek, wbrew pozorom, nie jest łatwym trendem. Wyróżniamy cztery główne style wysokich upięć. Pierwszy to tak zwany kok francuski. Usadowiony tuż nad karkiem, ma mieć postać okrągłej "bułeczki".

Twist Kors, Limchingon

Aby wykonać taką fryzurę, robimy niski kucyk tuż nad karkiem i tapirujemy włosy. Następnie owijamy pasma wokół gumki i podpinamy je wsuwkami. Taki koczek doskonale nadaje się na każdą porę dnia. Gładkość jest passe, Karl Lagerfeld proponuje, by kok miał fakturę, dzięki temu jest ciekawszy i bardziej kobiecy. Carolina Herrera łączy go ze srebrnymi nićmi i koralikami - taki look jest najmodniejszy na wakacje.

Lanvin, Neat, Nicoll

Kolejna propozycja to wysoki węzeł. Bardzo popularny już od zeszłego roku, zwłaszcza w modzie ulicznej. Jest odzwierciedleniem młodości i nietuzinkowości. Projektanci chętnie prezentowali go na wybiegach. Można go nosić na dwa sposoby - w wersji natapirowanej lub na wysoki połysk. Wysoką kitkę "na cebulę" usadawiamy na czubku głowy, ale lekko z boku. Taki look prezentował Marc Jacobs oraz Nina Ricci.

Fendi, Lanvin, Fendi

Istotne, by twoje włosy były starannie wyprostowane. Dokładnie zebrane i gładko zaczesane tworzą estetyczny styl. Projektanci proponują, by dodać do nich wstążki, kokardy i kwiaty. Lanvin, Fendi i YSL prezentowali węzły natapirowane, który są ciekawą alternatywą dla grzeczniejszej wersji.

Zac Posen, Misson, Zac Posen

Ostatnią propozycją jest skręt. Kok w wersji długiej, poskręcanej i przeplecionej dodatkami jest najmłodszą propozycją. Jego ciekawy kształt i faktura przyciągają wzrok. Aby go wykonać, robimy trzy kitki jedna pod drugą, następnie przeplatamy je wzajemnie. Można dodać wstążkę a nawet kolorowy sznurek, całość splotu przypomina linę lub warkocz. Zac Posen oraz Antonio Berardi zaprezentowali neonowe kolory wplecione w kok. Taka fryzura doskonale sprawdzi się przy niezbyt gęstych włosach, gdyż dodatkowo zwiększa ich objętość.

A Wam, który kok przypadł do gustu? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
taki kłos wygląda rewelacyjnie na dłuuugich włosach
/8 lat temu
ładnie i wygodnie :)
/8 lat temu
Świetne są te fryzury na cebulę, chyba bardzo modne tego lata, gdyż dużo kobiet na plaży ma właśnie takie uczesanie.
POKAŻ KOMENTARZE (1)