Włosy do góry

W przeciwieństwie do rozpuszczonych, oklapniętych często włosów, fryzury pionowe są zawsze optymistyczne, odmładzające i lekkie...

W przeciwieństwie do rozpuszczonych, oklapniętych często włosów, fryzury pionowe są zawsze optymistyczne, odmładzające i lekkie...

Nawet, jeśli masz włosy cienkie lub zniszczone, które nieatrakcyjnie wyglądają rozpuszczone, pomysł na postawienie ich do góry może dać fenomenalne efekty. Grube, ładne włosy możemy układać w koki i upięcia, które również zmieniają całkiem twarz i pozwalają odpocząć od ciężaru na ramionach.

Oto garść inspiracji...

Włosy do góry

fot. Ken Pickton, Ishoka

Długie, zadbane włosy zyskają na klasie i szyku jeśli część z nich uniesiemy na szczycie głowy w formie kopułki a resztę wypuścimy swobodnie na ramiona. W tym uczesaniu warto jest zachować krótki przedziałek z włosami dzielonymi na obie strony pierwszych kilka centymetrów od czoła. Resztę można albo ciaśniej spiąć wokół stworzonej kopułki, albo rozpuścić od góry niczym pióropusz.

Włosy do góry

fot. Hooker & Young, Trevor Sorbie

Krótsze fryzury, a la bob, można tak wymodelować aby postawione na mocny lakier tworzyły swojego rodzaju rzeźby na głowie. Tutaj rewelacyjnie wyglądają zwykle proste, łatwo układające się włosy, które można uformować w muszlę czy falę spadającą lekko na czoło. Ta forma pionowej grzywki jest fenomenalnym pomysłem jak uczesać krótsze włosy na szczególne, wieczorowe lub nawet ślubne okazje.

Włosy do góry

fot. Jaime Stevens, Mark Wooley

Włosy kręcone wyglądają świetnie w stylu fryzury na Rihannę. Zaczesane mocno do góry, z bokami maksymalnie wygładzonymi, zostają przy pomocy grzebieni wypuszczone luźno u góry na kształt irokeza. Drobnym loczkom warto tu pomóc podkreślając siłę skrętu żelem, woskiem i kremem do modelowania a całość fryzury dobrze jest przesunąć do przodu aby fantazyjnie spadała na twarz.

Włosy do góry

fot. Michael Van Clarke, Rush

Wreszcie, pomysł na włosy najcieńsze i bez życia, to intensywne wykorzystanie utrwalających kosmetyków stylizujących i chaotyczne ustawienie wyodrębnionych żelem kosmyków. Tutaj nie próbujemy uzyskać efekty naturalnego, więc wszelkie sklejenia, wrażenie mokrości, twarde cienkie kosmyki są wręcz pożądane. A efekt końcowy zależy tylko i wyłącznie od fantazji. (Uwaga – włosy warto jest modelować z głową spuszczoną do dołu!).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)