Wysoki kucyk fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Wysoki kucyk - jak zrobić i komu pasuje?

Wysmukla szyję, dodaje sportowego sznytu a do tego pasuje każdej kobiecie. Jak zrobić idealny wysoki kucyk?
Małgorzata Machnicka / 16.09.2019 09:16
Wysoki kucyk fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Wysoki kucyk to szybkie i łatwe uczesanie dla każdej z nas. Pięknie podkreśla rysy twarzy, pasuje do większości stylizacji i (najważniejsze) jest szalenie wygodny.

Takie uczesanie doskonale sprawdzi się na co dzień, jak i podczas ważniejszych uroczystości. Niektóre kobiety decydują się na wysoki kucyk nawet podczas ślubu i wesela.

Komu pasuje wysoki kucyk?

Takie uczesanie jest bardzo uniwersalne - mogą nosić je kobiety o różnych kształtach twarzy. Problemem może być jedynie stan i jakość włosów. Najbardziej efektownie będzie prezentował się na długich i grubych kosmykach. A co, jeśli twojej fryzurze brak życia?

Posiadaczki cienkich i krótszych włosów wcale nie muszą zrezygnować z noszenia tej fryzury. Kilka trików sprawi, że będzie wyglądał rewelacyjnie - wszystkie informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak zrobić wysoki kucyk?

Przede wszystkim musisz zawalczyć o objętość włosów. Odpowiednią pielęgnację zacznij już na poziomie mycia włosów. Wyposaż się w szampon zwiększający objętość i kilka kosmetyków do stylizacji.

  1. Umyj włosy szamponem zwiększającym objętość włosów.
  2. Rozczesz włosy.
  3. Użyj pianki do stylizacji i wysusz włosy za pomocą grubej szczotki (ten zabieg sprawi, że włosy będą wyglądały na bardziej puszyste). Niektóre pasma możesz dodatkowo zakręcić na lokówce, albo przeciągnąć karbownicą. 
  4. Unieś wierzchnie pasma włosów i od spodu spryskaj je lakierem.
  5. Podziel włosy na 2 części - od czoła do wysokości uszu i od uszu do karku.
  6. Z pierwszej części włosów zrób kucyk na czubku głowy, a tuż pod nim kolejny (dzięki temu zabiegowi kucyk będzie wydawał się szerszy i pełniejszy).
  7. Połącz oba kucyki gumką do włosów.

wysoki kucyk na wesele
fot. ImaxTree/AgencjaFree

A może wysoki kucyk z grzywką?

Ta fryzura nie jest zarezerwowana wyłącznie dla klasycznego uczesania z przedziałkiem na środku. Wysoki kucyk świetnie wygląda w towarzystwie grzywki. Niestety, to opcja tylko dla posiadaczek grubych, gęstych włosów (grzywka zabiera kilka kosmyków z objętości kucyka).

Wysoki kucyk warto wzbogacić cieniutkim warkoczykiem, kolorowymi, błyszczącymi gumkami albo kilkoma kolorowymi pasemkami. Puść wodze fantazji!

Wysoki kucyk z grzywką
fot. ONS.pl/Anna Lewandowska/Halle Berry

Więcej o modnych fryzurach:
6 najmodniejszych fryzur na jesień-zimę 2019/2020
Jak zrobić rude ombre?