POLECAMY

Wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów to dla kobiety często bardzo poważny problem. Czy wypadanie włosów u kobiet wiąże się z innymi chorobami, niż u mężczyzn? O czym warto wiedzieć, jeśli nasze włosy zaczynają znacznie się przerzedzać?

Dla kobiet włosy są niezaprzeczalnym atrybutem urody, atrakcyjności, młodości, kobiecości. Dlatego ich utrata wiąże się z dużym bagażem negatywnych emocji i może w przypadku osób nie radzących sobie z tym faktem doprowadzić nawet do depresji. Ilość i jakość włosów jest  uwarunkowana genetycznie, a wypadanie włosów u kobiet może wystąpić w każdym wieku.

Zobacz też: Kondycja włosów - informacja o stanie zdrowia

Przyczyną  może być:

  • stres,
  • niedobór witamin i minerałów,
  • choroby skóry głowy (łojotok, grzybica),
  • choroby tarczycy,
  • nowotwory,
  • zaburzenia krążenia,
  • zaburzenia hormonalne po ciąży,
  • menopauza,
  • odstawienie antykoncepcji
  • czy po prostu sezonowość wypadania włosów.

Częstym powodem wypadania włosów jest ich zła pielęgnacją, taka jak suszenie, prostowanie, wycieranie. Nagłe wypadanie włosów często związane jest także z przyjmowanymi lekami i zabiegami fryzjerskimi (suszenie, prostowanie, farbowanie, trwała ), noszoną fryzurą (koński ogon, dopinki włosów), występuje prawie zawsze po narkozie do zabiegów chirurgicznych. 

Włosy

Zobacz też: Wypadanie włosów

Częstą przyczyną wypadania włosów u kobiet i ich wyłysienia jest tzw. łysienie androgenowe, czyli inaczej mówiąc łysienie typu męskiego spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Dla jednoznacznego zdiagnozowania łysienia u kobiety należy wykonać dodatkowe badania wykluczające choroby tarczycy, kolagenozy, zaburzenia hormonalne, niedobory żywieniowe, np. żelaza, cynku i inne.

Zobacz też: Łojotokowe zapalenie skóry ŁZS

Ważne jest również wykonanie badania ginekologicznego w celu wykluczenia zespołu policystycznych jajników.

DermClinic

Autor: dr Iwona Marycz-Langner, dermatolog estetyczny

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 lata temu
Zagęszczenie włosów to był temat, którym zainteresowałam się z racji mojego niestety niezadowolenia z wyglądu fryzury. Zazdrościłam koleżankom które miały piękne gęste i bujne włosy, a potem patrzyłam na moje rzadkie! Próbowałam wszystkiego – witaminy, szampony, odżywki, maski na włosy… I nic nie pomagało. I któregoś dnia w telewizji widziałam reklamę dotyczącą zabiegu zagęszczania włosów. Zaciekawiło mnie to, nawet bardzo. Przeszukałam sporo i w Krakowie znalazłam beauty for you, gdzie wybrałam się na bezpłatną konsultację. Oczywiście zamęczyłam fryzjerkę moimi pytaniami, na tyle że w chyba zdecyduję się na zabieg, tylko jeszcze muszę trochę pieniążków zaoszczędzić. Moją uwagę zwróciły systemy integracyjne, dla osób z takimi właśnie osłabionymi i cieniutkimi włosami jak moje. A wy jakie macie metody, żeby zagęścić fryzurę? Czy myślicie że będzie to dobry pomysł? Byłabym wdzięczna za pomoc i za jakąś opinię od was.
/3 lata temu
Koxidil Kosswella rewelacyjny kosmetyk! ampółki wcierasz we wlosy i czujesz cieplo... mikrokrażenie skóry głowy i stymuluja aktywnosc komorkowa u nasady wlosow. włosy są mocniejsze ge=ęste i nie wypadaja :)używam i jestem bardzo zadowolona.
/3 lata temu
Najlepszym sposobem na wypadanie wlosow jest serum w ampolkach Koxidil Kosswella. Jest bardzo dobry w dzialaniu... wlosy nie wypadaja sa mocniejsze i geste efekt fantastyczny. Jego aktywne skladniki poprawiaja mikrokrazenie glowy i stymuluja aktywnosc komorkowa. Szczerze polecam :)
POKAŻ KOMENTARZE (4)