POLECAMY

Masz problem z wypadającymi włosami?

Sprawdź 6 sprawdzonych sposobów jak sobie radzić z problemem!
Masz problem z wypadającymi włosami? fot. Fotolia
Wypadające włosy mogą być oznaką długotrwałego zmęczenia lub stresu, które mają wpływ także na kondycję skóry głowy. Jej reakcją obronną może być nadmierne łuszczenie się komórek naskórka, wzmożona praca gruczołów łojowych lub właśnie wypadanie włosów. W pierwszej kolejności warto zajrzeć do apteki i kupić szampon stworzony specjalnie do walki z dolegliwością. Jeśli po 3-4 użyciach kosmetyku objawy nie są łagodniejsze, musisz do problemu podejść z większą uwagą. Oto jak możesz pomóc swoim włosom:
 
1. Myj głowę letnią wodą – nigdy gorącą, bo pogłębisz problemy. Do ostatniego płukania możesz użyć zimnej, żeby ograniczyć aktywność gruczołów łojowych. 
 
2. Masuj skórę głowy 2-3 minuty w czasie nakładania szamponu. Rób to delikatnie, opuszkami palców, przesuwając je i lekko uciskając skórę, nie trzyj i nie drap. Zmień szampon, którego używałaś do tej pory na łagodniejszy, nawilżający, aby nie podrażniać skóry głowy. 
 
3. Nie noś ciasnych nakryć głowy. Skóra musi oddychać! Jeśli jeździsz na rowerze lub wrotkach w kasku pamiętaj, aby go regularnie 1-2 razy w tygodniu myć od wewnętrznej strony.
 
4. Oczyszczaj wszystkie przybory do włosów za każdym razem w czasie mycia głowy (szczotki, grzebienie, opaski, spinki) w letniej wodzie z odrobiną mydła. Pozbędziesz się w ten sposób zabrudzeń, łoju i pasożytujących na skórze głowy grzybów odpowiedzialnych za łupież.
 
5. Jedz więcej świeżych warzyw, zwłaszcza tych zielonych – zawarte w nich witaminy i związki mineralne dbają o skórę głowy, wzmacniają cebulki i włosy.  Nie nadużywaj słodyczy, kawy, produktów mlecznych, czerwonego mięsa.
 
6. Stosuj szampon oczyszczający (lub przeciwłupieżowy) raz na 7-10 dni. Taki kosmetyk delikatnie złuszczy skórę głowy i zapobiegnie gromadzeniu się na jej powierzchni obumarłych komórek naskórka i zatykaniu się ujść gruczołów łojowych.
 
Ewa Adamiak
autorka jest redaktorem Pani domu

Więcej o pielęgnacji włosów:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 miesiące temu
Poradziłam sobie z wypadającymi włosami dzięki tabletkom biotebal z biotyną w składzie. Brałam je przez kilka miesięcy i już po pierwszych tygodniach włosów wypadało znacznie mniej
/3 miesiące temu
Dla mnie najlepszym sposobem na wypadanie włosów jest odpowiednia suplementacja, masaże głowy i dobry preparat hamujący wypadanie. Ja stosowałam plastry dermastic, które dały mi pożądane efekty
/2 lata temu
Z szamponów oczyszczających najbardziej spodobał mi się Schwarzkopf Professional BC Scalp Therapy Shampoo. Naprawdę głęboko oczyszcza i nie kosztuje wiele. Na trena .pl 200ml niecałe 17zł!