Jak pielęgnować włosy, by były piękne i zdrowie? Co robić, gdy wypadają, łamią się, rozdwajają lub przetłuszczają? Jak sprawdzić rodzaj włosów? Od czego zależy ich kondycja i co jeść, by zapewnić im zdrowie?/fot. Fotolia

Wszystko o włosach

Jak pielęgnować włosy, by były piękne i zdrowie? Co robić, gdy wypadają, łamią się, rozdwajają lub przetłuszczają? Jak sprawdzić rodzaj włosów? Od czego zależy ich kondycja i co jeść, by zapewnić im zdrowie? O tym wszystkim czytaj w poniższym vademecum.
Marta Słupska / 16.08.2011 13:25
Jak pielęgnować włosy, by były piękne i zdrowie? Co robić, gdy wypadają, łamią się, rozdwajają lub przetłuszczają? Jak sprawdzić rodzaj włosów? Od czego zależy ich kondycja i co jeść, by zapewnić im zdrowie?/fot. Fotolia

Kondycja włosów

Od czego zależy stan naszych włosów? To proste: od diety, dbałości o nie (kosmetyki, farbowanie), działania promieni słonecznych... Poznaj wroga, który szkodzi włosom, by nauczyć się z nim walczyć i skutecznie dbać o fryzurę.

Sprawdź: Od czego zależy kondycja Twoich włosów?

Dbanie od wewnątrz

Co jeść, by mieć piękne włosy? Czego unikać? Jakich związków, minerałów i witamin potrzebują nasze włosy, by rosnąć i być lśniące i zdrowe? O tym, jak nasza dieta wpływa na włosy, przeczytasz w artykule "Włosy - najzdrowsze wzmacniane od wewnątrz".

Sprawdź: Włosy - najzdrowsze wzmacniane od wewnątrz

Przetłuszczające się włosy

Myjesz głowę, a po kilku godzinach na głowie wiszą Ci już przetłuszczone strąki? Denerwujesz się, że masz wciąż brudne włosy? Bez obaw, radzimy jak dbać o włosy przetłuszczające się: jak je myć i pielęgnować, by były czyste i świeże.

Sprawdź: Jak sobie poradzić z przetłuszczaniem się włosów?

Jaki masz rodzaj włosów?

Suche, tłuste, cienkie, sztywne łamliwe... Rodzajów włosów jest wiele. Jaki jest Twój? Sprawdź korzystając z naszego poradnika. Podpowiadamy w nim, jak pielęgnować dany typ włosów, by wyglądały pięknie i zdrowo.

Sprawdź: Sprawdź, jaki masz rodzaj włosów!

Domowe sposoby

Nie masz pieniędzy na drogie zabiegi u fryzjera? Szkoda Ci funduszy na kosmetyki? A może po prostu bardziej ufasz sprawdzonym metodom przekazywanym z pokolenia na pokolenie? Niezależnie od Twoich motywów, spróbuj naszych domowych sposobów na dbanie o włosy.

Sprawdź: Jak dbać o włosy domowymi sposobami?

Łamliwe włosy

Twoje włosy się łamią? Denerwujesz się, że po czesaniu wciąż masz szczotkę pełną włosów? Podpowiadamy co jeść, jakich kosmetyków używać i jakie zioła stosować, by odżywić włosy. Wybierz sposoby pielęgnacji, które najbardziej Ci odpowiadają.

Sprawdź: Jak odżywić łamliwe włosy?