POLECAMY

Czym są włosy wysokoporowate?

To właśnie może być przyczyna Twoich problemów...
Czym są włosy wysokoporowate? fot. Fotolia
Włosy wysokoporowate są uznawane za najbardziej zniszczone, suche i chore. Co ciekawe, najczęściej są kręcone (wszystkie posiadaczki loków na pewno wiedzą o czym mówimy). Charakteryzują się kilkoma cechami: puszą się i elektryzują, a końcówki są rozdwojone. Są często jak sztywne jak druty i ciężko dojść z nimi do ładu.

Najczęściej przyczyną wysokiej porowatości włosów jest zła pielęgnacja lub jej brak. Farbowanie, rozjaśnianie, zabiegi trwałej ondulacji bardzo pograszają ich stan. I nie łudźmy się, żadne kosmetyki nie są w stanie przywrócić im w 100% zdrowy wygląd. Jedyne co możecie wtedy zrobić, to odpowiednio i systematycznie je pielęgnować. Zobaczcie jak to robić!

Jak dbać o włosy wysokoporowate:

  • myj włosy tylko delikatnymi szamponami, które w swoim składzie mają jak najmniej detergentów,
  • zmywaj włosy letnią wodą - gorąca rozszerza łuski,
  • używaj olejków do włosów, najlepiej nakładaj je na całej długości, polecamy oliwę w oliwek, z siemienia lnianego, olejek arganowy lub ze słodkich migdałów,
  • nie szarp włosów, nie pocieraj energicznie, myj bardzo delikatnie, po umyciu osuszaj włosy ręcznikiem papierowym, a potem zawijaj je w bawełniany,
  • używaj odżywek i masek, które w składzie mają naturalne oleje i nawilżające składniki.

Więcej naszych porad:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Takie włosy są bardzo trudne do ułożenia. Pielęgnacja zazwyczaj jest długa i musi być bogata w kosmetyki nawilżające. Trzeba dobrać odpowiednie oleje, zarówno na długość i na skórę głowy. Sama, żeby ułatwić sobie to zadanie, zdecydowałam się zrobić u fryzjera zabieg keratynowy amazon keratin. Włosy są ujarzmione, fale podkreślone, a ja nie mam problemu z codziennym układaniem fryzury.