POLECAMY

Włosy w strąkach – jak temu przeciwdziałać?

Strąki na włosach pojawiają się w niedługim czasie po ich dokładnym rozczesaniu. Jest to problem związany zarówno z włosami dobrze pielęgnowanymi, jak i przesuszonymi i ze zniszczonymi końcówkami. Dlaczego? Co robić, by włosy nie wyglądały jak strąki?

fot. Fotolia

Czego unikać, by nie mieć strąków na włosach?

Strąki pojawiają się nie tylko, gdy nie czeszemy włosów, ale też wtedy, gdy… częściej je rozczesujemy. Dlaczego? Poprzez rozczesywanie włosów rozprowadzamy na całej ich długości sebum, a to z kolei przyczynia się do powstawania strąków. Jest to zatem zamknięte koło.

Unikajmy więc częstego czesania włosów na rzecz zaplatania ich na przykład w warkocze.

Ponadto powinniśmy większą uwagę skupiać na tym, czym rozczesujemy włosy, bowiem i to ma ogromny wpływ na powstawanie strąków.

Szczotki wykonane z włosia naturalnego mogą z powodzeniem zmniejszyć ten problem. Jeśli jednak nie jesteś przekonana do używania szczotek, możesz skorzystać z grzebienia. Najważniejsze jest to, aby zawsze dokładnie myć go po czesaniu. W ten sposób unikniesz gromadzenia się na nim nadmiaru sebum, które będzie potęgowało problem z włosami.

Wiele kobiet potwierdza, że strąki na ich włosach tworzą się znacznie częściej, kiedy nakładają one po myciu więcej odżywek czy masek bogatych w oleje. Taka pielęgnacja jest potrzebna, ale jeśli włosy maja tendencje do zbijania się w strąki, powinnaś ograniczyć olejowanie do niezbędnego minimum.

Niekorzystne warunki atmosferyczne również przyczyniają się do tego, że kosmyki zbijają się w strąki. Trzeba przyznać, że najczęściej sprawia to wiatr.

Jest na to jedna prosta rada: kiedy na dworze jest wietrznie, zepnijmy włosy, a kiedy dojdziemy do miejsca docelowego, możemy je swobodnie rozpuścić.

Zobacz też: Co robić, by włosy się nie elektryzowały?

Pielęgnacja włosów bez silikonów

Już od jakiegoś czasu dość głośno jest o silikonach, które producenci kosmetyków do pielęgnacji włosów dodają w dość znacznej ilości. Silikony jednakże wcale dobrze nie działają na włosy. Dlatego bez względu na stan swoich włosów warto jest wybierać te kosmetyki, które nie posiadają ich w swoim składzie.

Silikony znajdujące się w kosmetykach do pielęgnacji i stylizacji włosów oblepiają kosmyki, tworząc swojego rodzaju film. Dzięki temu włosy wyglądają znacznie lepiej, ale to wcale nie znaczy, że są zdrowsze, mocniejsze i gładsze. Maskujące prawdziwe problemy włosów silikony nie pozwalają naprawdę skutecznie dbać o włosy. Gdy stosujemy zwykły szampon do włosów, już po kilku myciach zauważymy, że nasze kosmyki wyglądają gorzej – dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest faktycznie ich kondycja.

Zawsze zwracaj pilną uwagę na skład kosmetyków i unikaj tych, które zawierają silikony. O włosy można bowiem znacznie skuteczniej dbać kosmetykami naturalnymi, szamponami ziołowymi, maskami domowej roboty i płukankami.

Zobacz też: Plątanie się włosów – jak uniknąć kołtunów?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)