POLECAMY

Włosy w strąkach – co robić?

Moje włosy wciąż zbijają się w strąki i przez to nieładnie wyglądają. Jak temu zapobiegać? Na pytanie odpowiada trycholog-biotechnolog Ewa Stefańska!

włosy

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Czy może mi Pani polecić jakieś metody zapobiegające strączkowaniu się włosów? Mam długie i dość gładkie włosy, które wyglądają ładnie tuż po czesaniu. Niestety, już po kilku minutach zbijają się w strąki. Bardzo mnie to denerwuje…

Pozdrawiam,

Emka.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Strączkowanie występuje często u osób z długimi włosami i może być bardzo kłopotliwe, ponieważ włosy wyglądają nieatrakcyjnie, plączą się i trzeba je bardzo często rozczesywać.

Strączkowanie włosów najczęściej spowodowane jest ich przeciążeniem na skutek stosowania nadmiernej ilości preparatów zawierających silikony, oleje czy też proteiny. Dlatego też osoby cierpiące z powodu zbijania się włosów w strąki powinny unikać preparatów do pielęgnacji i stylizacji włosów zawierających silikony. Powodują one obciążenie naszych włosów, co powoduje powstawanie strąków. Również dobrym pomysłem jest unikanie obciążających odżywek lub masek.

Wybierajmy też produkty do spłukiwania, ponieważ produkty bez spłukiwania pozostają na włosach nadmiernie je obciążając.

Ważne jest też dobre oczyszczenie włosów, tak więc osoby myjące włosy delikatnymi szamponami mające problem włosów zbijających się w straki powinny przynajmniej raz w tygodniu stosować mocniejszy szampon oczyszczający (zawierający SLS).

Zobacz też: Jak odróżnić włosy suche i zniszczone?

Również suszenie włosów suszarką może skutecznie zapobiegać strączkowaniu się włosów, gdyż ciepłe powietrze wydobywające się z suszarki domyka łuski przez co włosy nie plączą się i nie tworzą strąków.

Kolejną przyczyną strączkowania się włosów jest ich nieodpowiednie ścięcie. Często przy wycieniowanych fryzurach obserwuje się plątanie włosów i tworzenie się strąków. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest ścięcie pocieniowanych włosów tworzących strączki.

Jednak gdy nie jesteśmy zdecydowane na obcięcie włosów ani na mycie ich oczyszczającymi szamponami zawierającymi SLS, jedynym rozwiązaniem jest noszenie ze sobą szczotki i rozczesywanie włosów, gdy utworzą się na nich nieestetycznie wyglądające strączki.

Zobacz też: Jak dodać blasku matowym włosom?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Gówno prawda