POLECAMY

Włosy tłuste u nasady i suche na końcach – co robić?

Jak pielęgnować włosy, które są tłuste u nasady, a suche na końcach? Które zabiegi pielęgnacyjne są dla nich wskazane?

włosy

fot. Fotolia

Dzień dobry,

Moim problemem jest to, że mam włosy przetłuszczające się od nasady, a suche na końcach. Jak je pielęgnować? Będę wdzięczna za każdą poradę!

Melka.

Zobacz też: Silikony w kosmetykach do włosów – używać czy unikać?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Problem przetłuszczających się włosów u nasady i suchych na końcach jest bardzo powszechny, ale niestety wiele osób dobiera nieodpowiednie preparaty do ich pielęgnacji.

Przy problemie przetłuszczania się skóry głowy warto raz w tygodniu wykonywać enzymatyczny peeling do skóry głowy, który przywróci skórze równowagę.

Szampon należy dobierać do typu skóry głowy, a odżywkę do kondycji włosów.

W Pani przypadku najlepszym wyborem będzie zastosowanie szamponu przeciwdziałającego przetłuszczaniu się skóry głowy. Sprawi on, że gruczoły łojowe będą wydzielać mniejsze ilości sebum i po pewnym czasie stosowania włosy nie będą tak szybko przetłuszczać się u nasady.

Natomiast w przypadku suchych końcówek wybieramy mocno nawilżające odżywki i maski, które nakładamy na włosy co najmniej 5 cm od skóry głowy. Naniesienie odżywki na skórę głowy sprawi, że będą się one jeszcze bardziej przetłuszczać.

Walkę z suchymi włosami na końcach możemy też wspomóc wykonywaniem olejowania włosów 1 lub dwa razy w tygodniu. W tym celu nakładamy olejek migdałowy, arganowy lub kokosowy na pasma włosów około 10 cm od nasady włosów. Po 60 minutach spłukujemy i przystępujemy do mycia szamponem. Ważne, aby nie nakładać olejków bezpośrednio na skórę głowy, która i tak się przetłuszcza.

Warto też wybierać produkty pielęgnacyjne dobrych marek lub wspomóc się specjalistycznymi kuracjami trychologicznymi, które zostaną zaproponowane i indywidualnie dobrane po ocenie stanu skóry głowy i włosów na badaniu trychologicznym.

Zobacz też: Jak dodać blasku matowym włosom?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)