Fryzura spod czapki

Fryzura spod czapki

Co zrobić, aby zimowa czapka nie zepsuła nam fryzury? Zobaczcie! To już koniec z przyklapniętymi włosami, które przetłuszczają się przy skórze głowy i kosmykami wywijającymi się we wszystkie strony. Sprawdź nasze wskazówki.
Fryzura spod czapki

Zimne powietrze, szok temperaturowy i jeszcze dopasowana czapka. I co na to nasze włosy? Zimą nie jest im łatwo: elektryzują się, przetłuszczają, częściej łamią i nie chcą się układać.

Oskar Bachoń, make-up & hair designer, radzi, jak dobrze wyglądać i nie marznąć podczas zimy:

Po pierwsze - odżywianie

Nagła zmiana temperatury i przesuszone powietrze w pomieszczeniach to najczęstsza przyczyna łamliwych, osłabionych włosów. Bardzo nie lubią, kiedy z ciepłego biura albo sali gimnastycznej natychmiast wychodzimy na mroźne powietrze. Jeśli chcesz mieć włosy, które są zdrowe i posiadają naturalny blask, powinnaś regularnie je odżywiać. Stosowane systematycznie preparaty (odżywka, olejek) zamykają łuski włosów, dzięki czemu są gładkie i pod ochroną. Poprawę zauważysz nawet, gdy będziesz ściągać ulubioną czapkę z daszkiem!

Po drugie - suszarka lub prostownica z funkcją jonizacji

Wiele kobiet z biciem serca ściąga czapkę albo woli jej nie zakładać, ponieważ boi się naelektryzowanych włosów. Fakt, że trudno je wtedy ułożyć, a przygotowana misternie w domu fryzura jest nie do odtworzenia. Jest na to sposób: suszarka albo prostownica z funkcją jonizacji. Jonizator wytwarza ujemne ładunki elektryczne, które rozładowują dodatni ładunek na włosach. Zabieg ten pomaga okiełznać włosy, które stają się gładkie, dobrze się układają i nie elektryzują. Zachowują idealny kształt i są podatne na stylizacje. Pomaga również odżywka nakładana po każdym myciu głowy.

Po trzecie - odpowiednie strzyżenie

Największym problemem sezonu zimowego są włosy spod czapki. Fryzura nigdy nie jest dobrze upięta, a grzywka „żyje własnym życiem”. Pierwszą pomocą w takiej sytuacji jest dobre strzyżenie, zwłaszcza w przypadku krótkich włosów. Idealna fryzura to taka, która jest dobrze wystylizowana, a po ściągnięciu czapki wygląda naturalnie i nie potrzebuje żadnej korekty. Nie bójcie się swoich lekko pofalowanych i zwichrowanych włosów. Najważniejsze jest to, aby były puszyste i lśniące.

Po czwarte - czapka oversize

Nie wiesz jaką czapkę wybrać? Najlepiej dużą, a nawet za dużą! Nakrycia głowy typu oversize są najmodniejsze i najbezpieczniejsze dla kobiet. Za ciasne mogą spowodować wycieranie i łamanie się włosów. Wybierajmy czapki z naturalnych włókien, ponieważ sztuczne materiały nie pozwalają skórze głowy swobodnie oddychać. Nie zapominajmy też, że skóra głowy się poci, co prowadzi do przetłuszczania się włosów. A zatem najlepszym wyjściem jest duża czapka, która nie będzie dla nich obciążeniem, ale miłym dodatkiem do zimowej stylizacji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)