POLECAMY

Jak prawidłowo dbać o włosy farbowane?

Piękny kolor na wiele miesięcy i zdrowo wyglądające po farbowaniu kosmyki - to możliwe, jeśli tylko zadbasz o włosy w odpowiedni sposób.
Jak prawidłowo dbać o włosy farbowane? fot. Fotolia

Wiosna to najlepszy moment, żeby zdecydować się na zmianę lub pogłębienie koloru włosów. Co zrobić, aby nowy odcień wyglądał ładnie przez wiele miesięcy? Przede wszystkim postawić na odpowiednią pielęgnację.

1. Wybierz swój kolor!

Wraz z nastaniem cieplejszych dni, często zmieniamy kolor na bardziej intensywny lub decydujemy się na totalną metamorfozę. Przemyśl dobrze wybór nowego odcienia. Jeśli zdecydowałaś się na samodzielne farbowanie włosów, to odradzamy drastyczne zmiany - te najlepiej przeprowadzać tylko po konsultacji z profesjonalistą.

2. Dobierz odpowiedni szampon

Wybór odpowiedniego szamponu to podstawa pielęgnacji włosów farbowanych. Sięgnij po kosmetyk stworzony z myślą o kosmykach, które zostały poddane zabiegowi koloryzacji. Tego typu produkt przede wszystkim nawilży włosy i delikatnie je oczyści. Wypróbuj szampon Pantene Zdrowy Kolor przeznaczony właśnie do mycia włosów farbowanych.

3. Dodaj im blasku

Włosy farbowane często są szorstkie w dotyku i pozbawione blasku. Możesz to zmienić, jeśli raz w tygodniu nałożysz na kosmyki 2-minutową Maskę Pantene. Taki produkt doskonale odżywi i wzmocni osłabione zabiegiem włosy. Po jego zastosowaniu staną się one miękkie i elastyczne.

4. Szybka metamorfoza

Wystarczą zaledwie 3 minuty, aby przywrócić włosom farbowanym zdrowie sprzed koloryzacji. Jak to możliwe? Na rynku dostępne są produkty, które działają w tak krótkim czasie, dzięki swoim specjalnym, skoncentrowanym formułom. Polecamy Serum Pantene Zdrowy Kolor 3-Minutowa Metamorfoza. Intensywna formuła produktu pomaga chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją oraz sprawić, że są one tak mocne jak przed farbowaniem w zaledwie 3 minuty. Serum pomaga wzmocnić włosy, nadając im blask i zdrowy wygląd.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)