POLECAMY

Jak dbać o włosy blond?

Sprawdź, jak przywrócić im zdrowy wygląd, gładkość i blask.
Jak dbać o włosy blond? fot. Fotolia
Rozjaśnianie polega na odbarwieniu pigmentu - melaniny zawartej we włosach. Ten proces w znacznym stopniu uszkadza ich strukturę. Niszczy lipidy, które maja za zadanie chronić powierzchnię włosa przed czynnikami zewnętrznymi. Powtarzanie zabiegów rozjaśniania powoduje, że łuski włosa pozostają trwale uniesione, wskutek czego woda ucieka z łodygi włosów i powoduje ich wysuszenie. Tracą swą wytrzymałość, stają się sztywne, niepodatne na układanie, łatwo się kruszą.

Jak dbać o włosy blond?

  • Po każdym myciu stosuj odżywkę do włosów blond (Tomotei, Sunsilk, Pilomax, Nivea, L'Oreal Professionnel). Stworzą one na włosie ochronną barierę, zabezpieczającą kolor przed płowieniem. Dobrze, gdy taki preparat zawiera witaminę E, która blokuje naturalne utlenianie się koloru w kontakcie z powietrzem.
  • Do płukania możesz stosować napary z rumianku lub lipy albo sok z cytryny - mają właściwości rozjaśniające.
  • Jeśli stale powtarzasz rozjaśnianie, skorzystaj od czasu do czasu z regenerującego zabiegu w salonie fryzjerskim (np. sauna na włosy z maseczką, ok. 50 zł).
  • Gdy po farbowaniu włosy żółkną, zastosuj specjalny fioletowy szampon, który przywróci pasmom szlachetny blond (np. Biosilk).
  • Jeśli do stylizacji używasz suszarki, lokówki, prostownicy, zawsze stosuj preparaty termoochronne, które zabezpieczą wrażliwe włosy przed zniszczeniem.

Zobacz także:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Polecam maski i odżywki Firmy Wax Pilomax. Gwarantują one dokładne nawilżenie i wygładzenie blond włosów.