POLECAMY

Włosy bez połysku

Brak połysku to jedna z pamiątek po ciągłym noszeniu czapki. Dowiedz się, jak sprawić, by włosy odzyskały blask.
Włosy bez połysku fot. FREE
Najprawdopodobniej twoje włosy są zmaltretowane po zimie, niekoniecznie stylizacją, ale np. tarciem o wełnianą czapkę czy kołnierz kurtki. Efektem jest pogorszenie stanu osłonki włosa, co z kolei odbija się na połysku. Fryzura staje się matowa! Poza tym w zimie dość często szczotkujemy włosy, by poprawić fryzurę po zdjęciu nakrycia głowy.

Tymczasem czesanie, szczególnie niezbyt dobrze dobraną szczotką czy grzebieniem, też sprzyja uszkodzeniom osłonki włosa. Utrata blasku może  pojawić się także w konsekwencji nieprawidłowo zbilansowanej diety lub choroby.

Aby włosy znów pięknie błyszczały, trzeba naprawić ich osłonkę. Pomogą w tym intensywnie nawilżające maski i szampony (szukaj w nich m.in. protein jedwabiu, alg i lipidów). Warto też poddać się zabiegowi nawilżającemu w salonie. Towarzyszący mu masaż poprawi ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu włosy staną się lepiej odżywione. Możesz też sięgnąć po kosmetyki nabłyszczające. Szybko przywrócą włosom blask, a dzięki składnikom tłuszczowym, wygładzającym i nawilżającym, dodatkowo ochronią włosy przed wysychaniem.
 
Fryzura dla ciebie
Zasada brzmi: im gładsza fryzura, tym bardziej lśniące włosy. Dlatego postaw  na kucyki, plecionki i gładkie upięcia. Od czasu do czasu możesz wyprostować włosy. Fajnym rozwiązaniem są profesjonalne prostownice (zapytaj o nie swojego fryzjera), które podczas stylizacji aplikują na włosy porcję nawilżającej keratyny.

Jak maska nawilżająca jest najlepsza? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja na wzmocnienie i błysk włosa biorę skrzypolen z biotyną. Preparat jest cudowny a włosy błyszczą. Cena też spoko
/5 lat temu
Ja przeszłam 3 miesiące z Exagonem i problem minął. Włosy ładnie się błyszczą i są dżo zdrowsze.