Grzywka wispy fringe fot. Adobe Stock

Wispy fringe to najmodniejsza grzywka na jesień 2020. Sprawdź, czy ta fryzura pasuje do twoich włosów

Wispy fringe to, według zagranicznych serwisów, najmodniejsza grzywka tego sezonu i hit Instagrama. Dodaje fryzurze lekkości i dziewczęcości.
Małgorzata Machnicka / 13.10.2020 08:59
Grzywka wispy fringe fot. Adobe Stock

Marzy ci się grzywka, ale nie wiesz czy będzie ci w niej do twarzy? Skuś się na wispy fringe, czyli delikatne i lekkie uczesanie, które odejmuje lat, wysmukla nieco rysy twarzy i dodaje dziewczęcego charakteru a (w razie czego) włosy będziesz mogła spiąć wsuwką i cierpliwe czekać aż odrośnie. 

Jak wygląda wispy fringe?

To nic innego jak cienka i subtelna grzywka, bardzo mocno pocieniowania. Nigdy nie jest obcięta idealnie prosto - pojedyncze kosmyki różnią się od siebie długością, dzięki czemu nadaje fryzurze frywolności i artystycznego (kontrolowanego) nieładu.

Może być dłuższa, nieco wchodząca w oczy i delikatnie rozchodząca się na boki jak curtain bang, co pozwali ci uzyskać za każdym razem nieco inne uczesanie albo krótsza, ledwo dotykająca brwi.

Jak zrobić wispy fringe?

Oczywiście, jeśli chcesz osiągnąć wymarzony efekt jak ze zdjęć z Instagrama, najlepiej udać się do doświadczonego fryzjera. Ale wispy fringe jest na tyle nieskomplikowana i wdzięczna, że możesz poeksperymentować w domu, szczególnie wtedy jeśli już masz grzywkę. 

Jak zrobić wispy fringe? Potrzebne ci będą nożyczki do zdejmowania objętości z włosów, czyli tak zwane degażówki. Kupisz je w zarówno w profesjonalnych sklepach fryzjerskich jak i popularnych drogeriach. Rozpoznasz je po charakterystycznych ząbkach. 

Grzywkę cieniuj od połowy jej długości, nieco bardziej tuż przy samych końcówkach. Rób to stopniowo, aby nie przesadzić i by grzywka nie stała się zbyt cienka - najczęściej wystarczą dosłownie 3-4 „pociągnięcia" nożyczkami.

Komu pasuje wispy fringe?

Każdej z nas bez względu na długość i kondycję włosów. To jedna z tych grzywek, która nadaje się nawet dla bardzo cienkich włosów, którym zdecydowanie brak bujności - grzywka jest na tyle mała i cienka, że nie tracą na rozmiarze i objętości.

Wispy fringe najlepiej wygląda przy półdługich, delikatnie pofalowanych włosach, ale i modna w tym sezonie fryzura bob jest dla niej dobrym towarzyszem.

Świetnie będzie prezentować się zarówno przy rozpuszczonych jak i spiętych włosach. Jeśli chcesz, by włosy zyskały dodatkową objętość, pokuś się o koloryzację flamboyage albo o delikatny balejaż blond.

Więcej o modnych włosach:
Fryzury wyszczuplające twarz 2020
5 fryzur z krótkich włosów na rok 2020 
6 najmodniejszych fryzur na jesień-zimę 2020/2021