Wieczorowy look

Wyrafinowany kucyk. Najlepiej zrobić go z wysuszonych i wygładzonych mleczkiem włosów, które ładnie odbijają światło.
/ 23.05.2007 14:33
Wyrafinowany kucyk. Najlepiej zrobić go z wysuszonych i wygładzonych mleczkiem włosów, które ładnie odbijają światło. Odsłonięta szyja i wysoko upięte włosy poprawiają proporcje twarzy. Ta fryzura jest nonszalancka, ale wytworna – możesz wykorzystać ją też na większe wyjście.
Jak to zrobić?

1. Opuść głowę w dół i zaczesuj włosy szczotką tak, by zrobić kucyk nieco poniżej czubka głowy. Zwiąż włosy gumką – nie musi być zbyt ciasno. Gdy nieco opadną, będą wyglądać bardziej naturalnie.
2. Aby ukryć gumkę (to konieczne, jeśli ma niewyjściowy kolor), możesz obwiązać ją pasmem włosów i przypiąć je wsuwką lub zrobić to samo z cienkim zaplecionym warkoczykiem.
3. Koński ogon przeczesz szczotką i sam jego koniec zwiąż gumką. Zawiń włosy do środka i przypnij wsuwkami. Z gładkiej faktury włosów powyciągaj pojedyncze cienkie kosmyki.

Dobrze wygładzone, ale nieobciążone włosy to ideał. Wypróbuj mleczko, np. Color Show Liss Cream (L’Oréal Professionnel, 200 ml, 55 zł, w salonach), lub preparat z jedwabiem Therapy Smoothing Solution (Farouk, 300 ml, 49 zł, w salonach).

Aby dobrze nałożyć na włosy kosmetyk wygładzający,- najpierw dobrze rozetrzyj go w dłoniach. Opuść głowę i wcieraj w tylne partie włosów. Na koniec – od czoła.

Pojedyncze pasma możesz utrwalić bardzo lekką pastą modelującą, np. tą o konsystencji pianki do jedzenia Marsh Mellow (Osis+, 50 ml, 56 zł, w salonach).

Lakier do włosów, np. Laque de Finition- (René Furterer, 300 ml, 66 zł, w salonach), utrwali fryzurę.

Modelka ma na sobie: czarny podkoszulek Grawik, biały podkoszulek Orsay, Naszyjniki Orsay, kolczyki Cropp.

Tekst: Joanna Winiarska, fryzury: Filip Galas/L’Oréal professionnel, zdjęcia: Maria Przybysz