Wheat Blonde Hair fot. ImaxTree/ AgencjaFree

„Wheat blonde hair” nowym objawieniem Instagrama. Nie widziałyśmy ładniejszego koloru włosów

„Wheat blonde hair” to najnowszy trend w koloryzacji włosów. Charakteryzuje go mieszanka ciepłych, maślanych pasemek z dodatkiem złotych refleksów.
Małgorzata Machnicka / 03.07.2020 09:59
Wheat Blonde Hair fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Gdybyś zapytała jakąkolwiek blondynkę o to, jaki jest jej wymarzony odcień włosów, jesteśmy niemal przekonane, że odpowiedziałaby: „pszeniczny". Zaskoczona? W naszej redakcji wszystkie blondynki właśnie tak odpowiedziały. 

Dlaczego? Pszeniczny kolor włosów jest niezwykle uniwersalny, łatwy w utrzymaniu i pasuje do większości typów urody. Poza tym rozświetla i dodaje blasku. Jest tylko jedno „ale" - jeśli nie masz naturalnie włosów w kolorze pszenicy, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie, to osiągnięcie takiego efektu u fryzjera jest bardzo skomplikowane. A w domu niemal niemożliwe. 

Jak wygląda „wheat blonde”?

Wyobraź sobie łany zboża, które uginają się od wiatru. Widzisz tę mnogość odcieni? Srebrzyste, chłodne, popielate, złote, bladożółte, a nawet szampańskie. Tak właśnie wygląda pszeniczny blond.

„Wheat blond” ma sporo wspólnego z metodą sombre i flamboyage, bo fryzura jest pełna cieniutkich kolorystycznych niuansów, ale wszystko rozbija się tu odcienie. 

Autorem trendu jest angielski fryzjer Jack Howard. Charakteryzuje go mieszanka ciepłych, maślanych pasemek z dodatkiem złotych refleksów

Komu pasuje „wheat blonde hair”?

Każdej blondynce, ale mogą sobie na niego pozwolić również jasne brunetki. Rodzaj karnacji nie ma większego znaczenia, bo wszystko można wymodelować ilością i kolorem pasemek. Jeśli masz chłodny typ urody dodaj więcej srebrzystych i popielatych pasemek, a jeśli ciepły niech więcej będzie tych w kolorze złota i bursztynu.

Największą zaletą tego odcienia włosów jest jego naturalność i uniwersalność - świetnie komponuje się z wieloma typami urody. 

Jeśli marzy ci się „wheat blonde” wybierz się do dobrego kolorysty. Nie eksperymentuj w domu. Farby dostępne w drogeriach, nawet te które w nazwie mają słowo „naturalny" niewiele mają wspólnego z wymarzonym, bogatym, głębokim blondem.

Więcej o modnej koloryzacji:
Komu pasuje rude ombre?
Marzysz o włosach rozjaśnionych słońcem?