Wariacje z włosów na uroczystości rodzinne

Jaka fryzura na uroczystość rodzinną? Czas uroczystości rodzinnych wymaga odpowiedniej oprawy. Wytworna i oryginalna fryzura z pewnością urozmaici twój codzienny look. Pani domu, która będzie gościć innych powinna być, może nie perfekcyjna, ale z pewnością zadbana i uśmiechnięta. To będzie łatwiejsze, jeśli fryzura będzie wyjątkowa i wygodna.
/ 23.04.2013 12:25

Gigantyczny kok

Wysokie fryzury nie są tak popularne jak za czasów starożytnych Egipcjan, ale cieszą się coraz większym powodzeniem. Taki powrót do zainteresowań uczesaniami  niebanalnymi obserwuje się szczególnie w chwili próby wyróżnienia uczesaniem jakiegoś wyjątkowego momentu. W gronie rodzinnym każda pani pragnie zabłysnąć nie tylko talentem kulinarnym, ale też wspaniałym wyglądem. Klasycznym przykładem wysokiej, eleganckiej fryzury jest gigantyczny kok.

Gigantyczny kok

Kok powinien zdobić czubek głowy, tak aby kark był odsłonięty, a wszystkie włosy zaczesane idealnie do góry. Jak wykonać takie uczesanie ? Przed stylizacją należy podciąć włosy u fryzjera, tak aby cieniowanie optycznie zwiększyło objętość fryzury i pozbawiło ją wrażenia ciężkości. Następnie należy wszystkie włosy lekko podtapirować oraz zaczesać na czubku głowy. Podstawą koka powinno być podwójne zawinięcie podatny koka włosami oraz  utrwalanie go gumką, wystające kosmyki należy przypiąć wsuwkami. Wysoki kok z całą pewnością wydłuży optycznie sylwetkę, ale też doda szyku pani, która zdecyduje się na jego uczesanie.

Zobacz też: Fryzury w stylu Beyonce i Joanny Krupy

 Warkocz i kok w jednym

Czy jest to możliwe, aby z połączenia dwóch wydawałoby się skrajnie odmiennych pomysłów udało się stworzyć ciekawą całość? Takim przykładem oryginalnego uczesania jest połączenie warkocza uplecionego nad uchem z kosmykami zaczesanymi w utworzony nad karkiem kok. Nisko zaczesany kok przechodzi swój renesans, staje się symbolem elegancji oraz wytworności. Poza tym jest prosty w wykonaniu. Kombinacja warkocza i koka wymagaj już więcej czasu oraz pomocy stylistki, ale efekt jest imponujący.

Warkocz i kok w jednym

Ujarzmione loki

Panie, które mogą poszczyć się posiadaniem długich, kręconych włosów powinny zadbać o świąteczne uczesanie. Modelując poszczególne pasma stylista jest w stanie wyczarować każde uczesanie lub korygować  kształt twarzy. Panie o twarzy trójkątnej powinny optycznie zaokrąglić owal twarzy poprzez cieniowane kręconych włosów. Dzięki podciętym końcówkom fryzurka nabierze objętości, to znaczy będzie skutecznie zaokrąglała twarz. Wystarczy po umyciu włosów lekko czubkami placów przeczesać włosy, użycie grzebienia może sprawić, że zaczną się elektryzować i puszyć.

Ujarzmione loki

Włosy kręcone nie wymagają szczególnych zabiegów stylizacyjnych, ponieważ ,"same" układają się. Natomiast wskazane jest użycie pianki modelującej lub wosku wodnego, który dzięki zawartej w nim glicerynie nawilży włosy i zapobiegnie ich wysuszeniu. Tylko cieniowanie zapewni ciekawą stylizację uczesania, ponieważ ich równe podcięcie zbytnio obciąży fryzurę i sprawi, że loki będą bezładnie opadać na ramiona.

Zobacz też: Wielcy fryzjerzy - Boski Antoine

Odświętna asymetria w stylu emo

Ekstrawagancja od zawsze wiąże się z subkulturą, w przypadku młodzieżowego stylu emo wyraża się  w odmiennym wyglądzie. Jakie cechy mają uczesania w stylu emo? Na pierwszym miejscu należy postawić asymetrię i krótkie odważne ciecia. W takiej stylizacji włosy powinny być ciemne, ale na święte można zabłysnąć i nadać fryzurze nową blond kolorystykę. Kreując fryzurę emo z reguły zasłania się grzywką jedną stronę,  zostawiając drapieżne pazurki, które przypadkowo układają się wokół twarzy. Opadające włosy oraz postrzępione końcówki to wizytówka stylu emo.

Styl emo

Panie, które lubią drapieżne stylizacje mogą zadziwić bliskim uczesaniem oryginalnym i młodzieżowym. Ciekawym zabiegiem kolorystycznym jest ozdobienie włosów kolorowymi pasemkami, które można dobrać do tonacji  stroju na święta.

Zobacz też: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Materiał przygotowany przez  Klinikę Handsome Men