POLECAMY

Velaterapia, czyli przypalanie zniszczonych końcówek włosów

Większość z nas stara się, by mieć lśniące i gładkie włosy, które się nie rozdwajają, ale problem powraca. Okazuje się, że jest na to skuteczny sposób. Velaterapia, czyli przypalanie włosów płomieniem świecy, zdobyła już serca tysięcy kobiet na całym świecie, w tym wielu gwiazd!

Fot. Fotolia

Na czym polega velaterapia?

Metodę velaterapii, czyli przypalania włosów ogniem świecy, rozreklamowała brazylijska modelka marki Victoria’s Secret – Barbara Fialho. Zauważyła ona bowiem, że potraktowanie niewielkim płomieniem kosmyków powoduje, że włosy stają się gładsze, bardziej lśniące i nie plączą się.

Zalety tej metody są takie, że można pozbyć się suchych i zniszczonych końcówek bez skracania włosów.

Poza tym kosmyki niszczą się na różnej długości i nie zawsze podcięcie końcówek powoduje, że włosy wyglądają lepiej. Velaterapia pomaga usunąć rozdwojone końcówki na całej długości włosów.

Polecamy: Sposoby na lśniące włosy

Przypalanie włosów płomieniem świecy – krok po kroku

  1. Dzielimy włosy na trzy części – dwie z boku głowy i jedną z tyłu.
  2. Każdą z części podpinamy wysoko spinką i zaczynając od dołu głowy, wybieramy kolejno cienkie partie włosów.
  3. Każdą partię włosów skręcamy wokół własnej osi.
  4. Delikatnie przypalamy zniszczone i rozdwojone końcówki, które wystają na całej długości skrętu.
  5. Zabieg może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin – zależy to od długości, gęstości i stopnia zniszczenia włosów.

Velaterapia – w domu czy salonie fryzjerskim?

Niewiele salonów fryzjerskich oferuje zabieg velaterapii, ale jeśli się na niego zdecydujemy, warto poszukać właśnie takiego salonu zamiast wykonywać przypalanie włosów samodzielnie. Po pierwsze dlatego, że trzeba dokładnie wyciągać kolejne partie kosmyków, czego nie jesteśmy w stanie zrobić, na przykład z tyłu głowy. Po drugie przypalamy tylko rozdwojone końcówki, tak więc należy zabieg wykonywać bardzo ostrożnie, żeby nie spalić za dużo włosów. Po trzecie velaterapia jest bardzo pracochłonna. Przy długich włosach może trwać nawet około dwóch godzin.

Polecamy: 7 kroków, aby poprawić kondycję suchych włosów

Płomień świecy czy nożyczki?

Niektóre kobiety uważają velaterapię za metodę bardzo kontrowersyjną i wykonują podobny zabieg, z tą różnicą, że zamiast podpalania zniszczonych końcówek po skręcie partii włosów, obcinają te końcówki nożyczkami.

Wyższość velaterapii nad metodą z wykorzystaniem nożyczek polega na tym, że przypalenie włosów płomieniem świecy powoduje stopienie się włosa, a podcięcie ich nożyczkami powoduje mechaniczne zgniecenie włosa, co może skutkować ponownym jego rozdwojeniem.

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)