POLECAMY

7 sposobów na uniesienie włosów u nasady

Poznaj 7 sposobów na uniesienie włosy u nasady, ale wśród których nie ma znienawidzonego tapirowania i lakieru do włosów!
7 sposobów na uniesienie włosów u nasady fot. Fotolia

Mówimy dość tapirowaniu i lakierowaniu włosów, aby je unieść u nasady. Znamy lepsze i bardziej naturalne metody, które nie niszczą włosów! Oto one:

1.Sposób – szampon oczyszczający włosy

Stylizując często włosy, a także przesadzając z ilością kosmetyków pielęgnacyjnych (np. popularnych ostatnio olejków do włosów) obciążamy niepotrzebnie włosy. Nawet świeżo umyte szybko tracą swoją lekkość i zaczynają mocno przylegać do skóry głowy. Aby pozbyć się substancji, które oblepiają strukturę włosów, przynajmniej raz na tydzień myj je szamponem oczyszczającym. Włosy wtedy będą lżejsze i lepiej będą odbijały się od nasady.

2.Sposób – odpowiednia aplikacja odżywki do włosów

Używaj wyłącznie odżywek, które wymagają spłukiwania, aby nie obciążały niepotrzebnie włosów. Pamiętaj przy tym, aby nakładać je na włosy 10-15 cm od skóry głowy. W ten sposób nasady włosów pozostaną lekkie i będą łatwiejsze do wystylizowania.

3.Sposób – odpowiednie suszenie

Aby unieść włosy u nasady, należy suszyć je trzymając głowę w dół. Ważne, aby nasady włosów suszyć ciepłym powietrzem. Pozostała część włosów może być suszona chłodnym. Dobrym sposobem, ale który może nie sprawdzić się w przypadku ciężkich i grubych włosów, jest suszenie za pomocą końcówki przypominającej grzebień. Odbija ona włosy u nasady.

4.Sposób – fryzura na cebulę

Jeśli unikasz suszenia ciepłym powietrzem lub w ogóle nie używasz suszarki, spróbuj po wysuszeniu włosów, związać je w kucyka na samym czubku głowy. Pamiętaj przy tym, aby gumka nie ściskała za mocno włosów, ponieważ je odkształci. Noś taką fryzurą przez 1,5 – 2 godziny lub połóż się w niej spać. Po rozpuszczeniu włosy będą efektownie poniesione.

WAŻNE: Przed związaniem gumką włosy muszą być dokładnie wysuszone.

5.Sposób – warstwowe suszenie za pomocą grubej szczotki

To sposób najczęściej stosowany w salonach fryzjerskich. Osuszone ręcznikiem włosy podziel na 3 warstwy i susz przy pomocy grubej szczotki, zaczynając od dolnych partii, a kończąc na czubku głowy. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale najlepsze efekty osiągniesz, jeśli przy suszeniu tyłu głowy ktoś ci pomorze. W pojedynkę trudno osiągnąć spektakularny efekt.

6.Sposób – suszenie na grubych wałkach

Jeśli jednak nie możesz liczyć na pomoc siostry, mamy lub przyjaciółki, sięgnij po grube wałki, a nawet bardzo grube. Podsuszone włosy nawijaj na wałki w taki sposób, aby maksymalnie pionizowały włosy u nasady. Pamiętaj także, aby nawijać nieduże pasma. Noś wałki 2-3 godziny. Jeśli włosy są nadal wilgotne, podsusz włosy ciepłym powietrzem. Po zdjęciu wałków, pochyl głowę do dołu i rozczesz włosy palcami. Gotowe!

7.Sposób – kosmetyki unoszące włosy u nasady

Ostatnim sposobem, który powinien być stosowany tak naprawdę w sytuacjach awaryjnych jest stosowanie kosmetyków, które unoszą włosy u nasady: sprayów, pianek i proszków. Uważaj zwłaszcza przy używaniu proszków, które dają efekt natychmiastowego tapiru. Po jego użyciu włosy będą bardzo sztywne u nasady i nie będziesz mogła skorygować ich kształtu tradycyjnymi metodami jak modelowanie na szczotkę. Po powrocie z imprezy/spotkania należy dokładnie umyć włosy oczyszczającym szamponem – patrz punkt pierwszy.

Zobacz też:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Ja od kiedy uzywam naturalnych organicznych kosmetykow do wlosow to nie moge narzekac na ich uniesienie. Teraz jak dodatkowo kupilam lakier z organicznewlosy.pl to juz w ogole mam fajnie delikatnie uniesioną fryzure przez wiele godzin.
/rok temu
Pomoże a nie pomoRZe!!!!!