Jak unieść włosy u nasady fot. Adobe Stock

Jak unieść włosy u nasady? Sprawdzone triki i porady

Jak unieść włosy u nasady? Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie szamponu oczyszczającego, odpowiednie suszenie włosów i umiejętne stosowanie kosmetyków regenerujących.
Małgorzata Machnicka / 17.12.2020 05:22
Jak unieść włosy u nasady fot. Adobe Stock

Jak unieść włosy u nasady? Najprostszym sposobem jest natapirowanie włosów i obfite spryskanie ich lakierem. Niestety ta metoda, stosowana regularnie, niszczy pasma i sprawia, że włosy stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Poznaj lepsze i bardziej naturalne metody, które nie niszczą włosów!

Spis treści:

  1. Odpowiednie strzyżenie
  2. Szampon oczyszczający
  3. Aplikacja kosmetyków odżywczych
  4. Odpowiednie suszenie włosów 
  5. Fryzura na cebulę
  6. Kosmetyki unoszące u nasady

Odpowiednie strzyżenie

Cieniowanie włosów to rzecz absolutnie obowiązkowa, jeśli chcesz się cieszyć pełną objętości fryzurą. Wierzchnie pasemka, dzięki temu że są nieco krótsze od pozostałych, nadają włosom kształt i niesamowitą lekkość.

Cieniowane włosy pasują każdej kobiecie. Kluczem do sukcesu jest zachowanie proporcji pomiędzy poszczególnymi warstwami - powinno być wykonane przez sprawdzonego i doświadczonego fryzjera.

Szampon oczyszczający włosy

Stylizując włosy, a także przesadzając z ilością kosmetyków pielęgnacyjnych (np. popularnych ostatnio olejków do włosów), nadmiernie je obciążasz.

Nawet świeżo umyte szybko tracą swoją lekkość i zaczynają mocno „przylegać" do skóry głowy. Aby pozbyć się substancji, które oblepiają strukturę włosów, przynajmniej raz na tydzień myj je szamponem oczyszczającym. Włosy wtedy będą lżejsze i lepiej będą odbijały się od nasady.

Odpowiednia aplikacja kosmetyków odżywczych

Używaj wyłącznie odżywek i masek, które wymagają spłukiwania. Pamiętaj przy tym, aby nakładać je na włosy 10-15 cm od skóry głowy. W ten sposób nasady włosów pozostaną lekkie i będą łatwiejsze do wystylizowania.

Suszenie włosów

Niezwykle istotne dla objętości włosów, ma odpowiednie ich suszenie od razu po umyciu. Wybierz jeden z trzech sposobów.

Suszenie włosów głową w dół

Aby unieść włosy u nasady, należy suszyć je trzymając głowę w dół. Ważne, aby nasady włosów suszyć ciepłym powietrzem. Pozostała część włosów może być suszona chłodnym.

Dobrym sposobem, ale który może nie sprawdzić się w przypadku ciężkich i grubych włosów, jest suszenie za pomocą końcówki przypominającej grzebień

Warstwowe suszenie grubą szczotką

To sposób najczęściej stosowany w salonach fryzjerskich. Osuszone ręcznikiem włosy podziel na 3 warstwy i susz przy pomocy grubej szczotki, zaczynając od dolnych partii, a kończąc na czubku głowy.

Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale najlepsze efekty osiągniesz, jeśli przy suszeniu tyłu głowy ktoś ci pomoże. W pojedynkę trudno osiągnąć spektakularny efekt.

Suszenie na grubych wałkach

Jeśli jednak nie możesz liczyć na pomoc siostry, mamy lub przyjaciółki, sięgnij po grube wałki. Podsuszone włosy nawijaj w taki sposób, aby maksymalnie pionizowały włosy u nasady.

Pamiętaj także, aby nawijać nieduże pasma. Noś wałki 2-3 godziny. Jeśli włosy są nadal wilgotne, podsusz włosy ciepłym powietrzem. Po zdjęciu wałków, pochyl głowę do dołu i rozczesz włosy palcami. Gotowe!

unoszenie włosów u nasady
fot. Adobe Stock

Fryzura „na cebulę"

Jeśli unikasz suszenia ciepłym powietrzem lub w ogóle nie używasz suszarki, spróbuj po wysuszeniu włosów, związać je w kucyka na samym czubku głowy. Pamiętaj przy tym, aby gumka nie ściskała za mocno włosów, ponieważ je odkształci - najlepiej sprawdzi się plastikowa gumka np. invisibobble. 

Noś taką fryzurą przez 2-3 godziny lub połóż się w niej spać. Po rozpuszczeniu włosy będą efektownie poniesione. Uwaga! Przed związaniem gumką, włosy muszą być całkiem suche.

Kosmetyki unoszące włosy u nasady

Na rynku znajdziesz całe mnóstwo kosmetyków, które unoszą włosy u nasady. Najbardziej spektakularne i natychmiastowe efekty daje puder do włosów, ale sprawdzi się również pianka i lakier.  

Dobrym pomysłem jest również suchy szampon, który nie tylko odświeża fryzurę, ale potrafi dodać jej objętości i unieść u nasady. Warto mieć go zawsze w torebce (niektóre marki mają w swojej ofercie szampony o małych pojemnościach).

Więcej o pięknych włosach:
Najlepsze zabiegi na włosy
Jak zagęścić włosy?
Jak szybko zapuścić włosy?

Tagi: włosy