POLECAMY

Uczesz się jak gwiazda

Każda z nas marzy o pięknej, stylowej fryzurze na miarę gwiazdy. Oglądając znane kobiety w telewizji zastanawiamy się jak one to robią, że ich fryzurą są piękne, błyszczące i ani drgną przez cały czas trwania programu.

Każda z nas marzy o pięknej, stylowej fryzurze na miarę gwiazdy. Oglądając znane kobiety w telewizji zastanawiamy się jak one to robią, że ich fryzurą są piękne, błyszczące i ani drgną przez cały czas trwania programu.

Fryzury te wydają nam się niemożliwe do zrobienia w domu, a pani z telewizji z pewnością ma swojego fryzjera. Ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy trochę chęci i kosmetyków do stylizacji, a nasze fryzury będą mogły konkurować z fryzurami stylistów. A o to kilka propozycji.

Seksowny warkocz

Zacznijmy od modnego w tym sezonie warkocza, który swoim wyglądem przypomina rybi ogonek. Włosy należy dokładnie wyszczotkować i przełożyć je przez ramię przeciwne do dominującej ręki. W ten sposób będziemy mieć do nich łatwiejszy dostęp. Potrzebna nam będzie szczotka, gumka do związania włosów i odrobina cierpliwości za pierwszym razem. Włosy należy podzielić na dwie równe części. Jedno pasmo przekładamy między palcami wskazującym i środkowym, drugie między środkowym a serdecznym. Włosy jeszcze raz wygładzamy. Następnie bierzemy cienkie pasmo z zewnętrznej warstwy sekcji i przekładamy je za środkowym palcem i umieszczamy w sekcji. Potem wybieramy pasmo tej samej grubości z zewnętrznej warstwy sekcji, przeplatamy włosy ze środkowym palcem tak, by znalazły się w części. Czynności te powtarzamy na przemian. Jeżeli na włosach zaczną robić się supełki należy zrobić przerwę i rozczesać je. Na końcu warkocz musimy związać gumką. Aby uzyskać fantazyjny, niezbyt grzeczny look, należy delikatnie wyciągnąć z warkocza kilka pasemek.

Fot. PRphotos, Lee Stafford

Fantazyjny węzeł

Na wilgotnych włosach rozprowadzamy piankę nabłyszczającą i nakręcamy je na wałki. Włosy suszymy suszarką aż mocno się nagrzeją. Czekamy do całkowitego wyschnięcia loków i zdejmujemy wałki. Oddzielamy i przypinamy szerokie pasmo znad czoła i ze środka głowy. Na dłonie nakładamy trochę pianki. Resztę włosów należy zaczesać palcami do tyłu. Następnie rozpuszczone włosy dzielimy na dwie części. Każdą składamy na pół i przypinamy powyżej karku szpilkami i wsuwkami – końce należy pozostawić luźne. Górne pasmo dzielimy na dwie części. Każdą musimy lekko natapirować u nasady a wygładzić z wierzchu. Następnie krzyżujemy je i dołączamy do reszty włosów, wpinając je w węzeł.

Elegancki kok

Wyprostowane włosy należy zaczesać do tyłu i zebrać w kucyk, zostawiając dość szerokie pasmo znad czoła. Pasmo musimy skręcić i dołączyć do kucyka, następnie polakierować, aby utrzymało kształt. Na kucyk nakładamy krągłe wypełnienie do koka, najlepiej takie którego kolor będzie pasował do naszych włosów. Pasemka z kucyka dzielimy na dwie części, każdą przekładamy wokół gąbki, tak by całkiem ją owinąć. Na koniec mocujemy spinkami.

Fot. PRphotos, Web Collections

Stylowe upięcie
Włosy powinny mieć długość do połowy pleców oraz być lekko wycieniowane na końcach, aby sprawiały wrażenie lekkich. Boki i grzywka są krótsze. Rozprowadzamy na wilgotnych pasmach piankę dodającą im sprężystości. Podgrzewamy termoloki i nawijamy na najgrubsze pasmo po paśmie na czubku głowy. Włosy po bokach i z tyłu głowy nawijamy na walki średniej grubości. Trzymamy je na głowie około 15 minut, następnie powoli zdejmujemy. Rozczesujemy kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Włosy na czubku głowy należy podtapirować i zaczesać do tyłu, następnie upiąć spinką, pozwalając pasmom się wymykać. Jeżeli włosy rozsypują się w koku możemy spryskać je lakierem. Nie należy jednak upinać wszystkich pasemek, gdyż najmodniejsze są luźno ułożone koki.

Swobodne spiralki
Włosy powinny sięgać do łopatek oraz być wycieniowane na końcach. Nanosimy odrobinę pianina dłonie i wcieramy ją w wilgotne włosy, na całej ich długości. Następnie robimy przedziałek po środku. Potem wydzielamy cienkie pasemka, zwijamy je na palcu do 2/3 długości i przypinamy klipsami. Zaczynamy od góry i przodu głowy, kierując się do jej dołu. Po około 15 minutach ostrożnie zdejmujemy klipsy. Rozczesujemy włosy szczotką i delikatnie roztrzepujemy je palcami, by naturalnie się ułożyły. Loki będą bardziej sprężyste, jeśli każdy loczek po uformowaniu spryskamy lakierem do włosów.

Fot. Matrix, PRphotos

Efektowne lata 60.
Zaczynamy od produktu dodającego objętości i wysuszenia włosów. Następnie dzielimy je na pasma o szerokości około 8 cm i nawijamy na grube wałki, zaczynając od końców. Podczas nawijania możemy spryskać je lakierem. Górne pasma lakierujemy od wewnętrznej strony lub lekko tapirujemy i zaczesujemy do tyłu. Z kolei dolne rozczesujemy grubą szczotką.

Zakręcony warkocz
Warkocz robi jedno okrążenie, a następnie swobodnie się opuszcza. Na początek włosy wygładzamy prostownicą pasmo po paśmie. Następnie robimy głęboki przedziałek z boku głowy i utrwalamy go żelem. Tę część włosów, gdzie jest ich więcej, zbieramy nad uchem. Powoli zawijamy je wokół własnej osi, dobierając cienkie pasemka z dolnej części głowy – w stronę drugiego ucha – i skręcamy je za górnym, głównym pasmem. Kiedy dojdziemy do drugiego ucha, zbieramy wszystkie włosy w kucyk i związujemy je gumką. Jedno pasmo wyjmujemy i owijamy nim gumkę. Całość należy przymocować ostrożnie wsuwkami wpinając je pomiędzy zwinięte pasma, tak aby były jak najmniej widoczne. Gotową fryzurę utrwalamy mocnym lakierem.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)