U fryzjera, czyli zdążyć z kolorem

Przyciemniać czy rozjaśniać? A co z kuracjami odżywczymi – czy warto robić je przed samym wyjazdem (przecież i tak zaraz słońce zniszczy ich efekt)!
/ 06.07.2007 13:15
Przyciemniać czy rozjaśniać? A co z kuracjami odżywczymi – czy warto robić je przed samym wyjazdem (przecież i tak zaraz słońce zniszczy ich efekt)! Najlepszy plan jest taki:

Wizyta u fryzjera dwa tygodnie PRZED!
Wtedy warto zmienić/odświeżyć kolor włosów. Jeśli zrobisz to później, koloryzacja będzie na tyle świeża, że pod wpływem mocnego słońca kolor szybciej się spatynuje.

Postaw na rozjaśnienie. Po prostu wyprzedź słońce. Ono w naturalny sposób rozjaśnia pasma włosów o 1-2 tony. Natura dobrze to wymyśliła – "złocone" odcienie lepiej korespondują z lekko opaloną skórą. Niech tą pozornie prostą zmianą koloru zajmie się fryzjer. Zosia Samosia powinna wybrać odcień zbliżony do naturalnych włosów opatrzony "ciepłym" przymiotnikiem, np. miedziany, złoty, słoneczny, karmelowy, miodowy – radzi Christoper Robin, kolorysta i ekspert L’Oréal Paris.

Żegnajcie pasemka – tylko te od słońca wyglądają sexy. Namawiamy na gładką koloryzację – najlepiej techniką pozostawiającą świetlne refleksy (pytaj w salonach o metodę LuoColor L’Oréal Professionel) lub wielopłaszczyznową technikę, w której kolory lekko się przenikają (szukaj Kolestonu Wella Professionals).

Radykalne cięcie końcówek. Nawet o 15 cm, jeśli chcesz definitywnie pozbyć się problemu z ich rozdwajaniem – mówi Filip Galas, fryzjer. Włos jest pęknięty na większej powierzchni, dlatego podcięcie końcówek o kilka centymetrów nie załatwi sprawy.

(Nie)oczekiwana zmiana fryzury – lato to najlepszy czas na skrócenie włosów. Coraz więcej gwiazd decyduje się na zmysłowe krótkie cięcia: Natalia Vodianowa, Kirsten Dunst, Małgorzata Kożuchowska. Oszczędzi ci to zmagań z rozplątywaniem włosów po kąpieli.

Zabiegi regeneracyjne teraz właśnie mają sens. Włosy nawilżone maskami i odżywkami są po prostu odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie słoneczne, a nawet promieniowanie monitorów i komórek.

Kosmetyki stosuj zamiennie: jeśli koloryzujesz włosy, używaj szamponu do włosów farbowanych na zmianę z szamponem przeznaczonym do twojego typu włosów (np. suchych, delikatnych lub kręconych).

Lato w kolorze
Polecamy letnie nowości kosmetyczne:


Półtrwałą farbę bez amoniaku Casting Creme Gloss (L’Oréal Paris, 20 zł). Nadaje włosom lśniący kolor z naturalnymi refleksami, pozwala im "oddychać".Colors Naturals (Garnier, 11,90 zł) – trwałą farbę (sprawdza się przy siwych włosach) z naturalnym olejkiem z oliwek, który chroni włosy przed słonecznym przesuszeniem.
Kosmetyki do ochrony koloru Nivea Hair Care (szampony i odżywki, 250 ml, 8 zł) z filtrami UV i ekstraktami roślinnymi.

Joanna Winiarska