Twilighting fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Twilighting to jedna z najmodniejszych koloryzacji na 2020 rok. Zastąpi flamboyage?

Twilighting to niemal niewidoczne pasemka o 2-3 tony jaśniejsze od naturalnych włosów. To będzie hit nadchodzącej wiosny.
Małgorzata Machnicka / 05.02.2020 12:10
Twilighting fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Twilighting to koloryzacja, która ma w sobie sporo z balejażu, ale jest bardziej subtelna i naturalnaAutorką trendu jest Karissa Schaudt, stylistka fryzur z Maxine Salon w Chicago. Nazwa tej techniki pochodzi od efektu, który ma imitować złote, żółte i pomarańczowe odcienie widoczne na niebie o zachodzie słońca („twilighting" - z ang. „zmierzch").

Twilighting  - jak wygląda?

To bardzo cienkie, niemal niewidoczne gołym okiem pasemka o 2-3 tony jaśniejsze od naturalnych włosów. Twilighting to koloryzacja bardzo łatwa w utrzymaniu - nie musisz martwić się o odrosty, ani o to, że kolor będzie się wypłukiwał.  

Mimo, że kolor spokojnie wytrzyma na włosach kilka miesięcy, Karissa Schaudt zaleca, aby odświeżać go co kilkanaście tygodni. Z racji tego, że pasemka mają złote i żółte tony, aby utrzymać ich pożądany odcień warto korzystać z fioletowych szamponów i masek ochładzających nieco ich tony.

Twilighting - dla kogo?

Teoretycznie, dla każdej z nas, ale stworzony został z myślą o szatynkach i brunetkach - złote pasemka najlepiej prezentują się na ciemnych włosach. 

Twilighting najlepiej wygląda na długich włosach, ale obroni się też przy tych półdługich. Zdecydowanie koloryzację odradzamy posiadaczkom krótkich fryzur, wyjątkiem jest fryzura bob.

Gdzie szukać inspiracji? Włosy pofarbowane metodą twilightingu nosi już Miranda Kerr, Jennifer Garner i Beyonce.

Twilighting - pielęgnacja włosów

Pamiętaj, że metoda twilightingu to rozjaśnianie włosów, co oznacza jedno - suche i rozdwajające się kosmyki. Jeśli zdecydujesz się na takie farbowanie, warto odpowiednio wcześniej zadbać o włosy, a po zabiegu koloryzacji używać kosmetyków do włosów farbowanych - mają najsilniejsze działanie regenerujące i odbudowujące. 

Więcej o modnych włosach:
Włosy za ucho to najmodniejsze cięcie tego sezonu
Komu pasuje grzywka na boki?