trycholog, włosy, pielęgnacja

Trycholog - najlepszy ekspert od włosów

Masz problem z kosmykami i nie wiesz, do kogo zwrócić się po radę? Z pomocą przyjdzie ci trycholog! To specjalista, który o włosach wie wszystko.
/ 28.05.2010 17:56
trycholog, włosy, pielęgnacja
Trychologia to nauka o naturalnej pielęgnacji włosów. Do takiego specjalisty warto wybrać się, gdy pojawia się uporczywy łupież, pasma stają się matowe, coraz cieńsze, mocno się przetłuszczają, wypadają lub są bardzo wysuszone.

Trycholog na podstawie szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz badań (trichogramu) ustali przyczynę kłopotów z włosami. Podczas wizyty zbada skórę głowy i korzenie włosów. Ich wygląd pokazuje bowiem, czy cebulki są dobrze ukrwione i odżywione. Zdradza też problemy hormonalne czy istnienie chorób mogących wywołać kłopoty z włosami.

Gdy już będzie wiadomo, jaka jest przyczyna, lekarz specjalista opracuje indywidualną kurację: zabiegi w gabinecie (jeden kosztuje ok. 100–150 zł) i pielęgnację domową, opartą na kosmetykach z leczniczymi minerałami i ziołami. Kurację często łączy się z odpowiednią dietą. Na ogół daje dobre wyniki, na efekty jednak trzeba poczekać od 6 do 9 miesięcy.

Porady udzieliła: fryzjerka Izabela Hendrych, Studio Fryzur Anna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)