Włosy mieszane wymagają specjalnej pielęgnacji

Trwałe prostowanie włosów

Fale i loki mają swój urok, jednak wiele kobiet najchętniej pozbyłoby się ich na rzecz gładkich i prostych włosów. Producenci kosmetyków szybko zareagowali na potrzeby klientek i wprowadzili na rynek preparaty do trwałego prostowania włosów. Jak się okazuje, nie zawsze są one najlepszym rozwiązaniem, ale mimo to trwałe prostowanie włosów ciągle jest modne.
/ 22.02.2010 14:17
Włosy mieszane wymagają specjalnej pielęgnacji

Jeżeli chcemy uzyskać długotrwały efekt prostych włosów możemy zdecydować się na ich chemiczne prostowanie. Musimy jednak liczyć się z tym, że po zabiegu nasze włosy mogą być zniszczone. Wynika to z faktu, że preparat zasadowy jest silny i mocno ingeruje w strukturę włosa przerywając dwusiarczkowi mostki, które odpowiadają za jego skręt. Krótko mówiąc – działa tak, jak płyn do trwałej ondulacji.

Kiedy prostować a kiedy nie

Możemy prostować zarówno włosy falowane, jak i mocno kręcone. Nie polecam jednak tego zabiegu osobom, których włosy są cienkie, delikatne albo rozjaśniane. Pamiętaj, że chemiczne prostowanie włosów może spowodować, że będą one suche i łamliwe, choć nie jest to reguła. Jeśli masz zdrowe, grube i lśniące włosy – po zabiegu możesz praktycznie nie zauważyć, że trochę się zniszczyły.

Zobacz także: Trwałe wygładzanie włosów

Wizyta u fryzjera

Zabieg chemicznego prostowania włosów kosztuje ok. 700-1500 złotych. W salonie musimy spędzić od jednej do kilku godzin – w zależności od długości i grubości włosów. Zabieg powinien dawać długotrwały efekt (od kilku tygodni do kilku miesięcy). Jeśli tak się nie stało oznacza to, że został nieodpowiednio wykonany, dlatego zanim zdecydujesz się na chemiczne prostowanie włosów, zorientuj się, w którym salonie jest on wykonywany profesjonalnie. Najlepiej będzie, jeśli poradzisz się kogoś, kto już prostował włosy w ten sposób.

Zobacz także: Jaką prostownicę wybrać

Przed podjęciem decyzji weź jeszcze pod uwagę, że chemiczne prostowanie włosów to nie jest jednorazowy wydatek. Co pół roku będziesz musiała powtarzać zabieg na odrostach.

WAŻNE:

Zabiegu trwałego prostowania włosów nigdy nie wykonuj samodzielnie. Preparat zasadowy ma tak silne działanie, ze nieodpowiednie jego użycie, może zniszczyć Twoje włosy.

Nie każdy może poddać swoje włosy zabiegowi trwałego prostowania. Zanim zdecydujesz się na niego, poproś fryzjera, żeby wykonał test na pasemku włosów. Sprawdzi wówczas, czy skóra głowy nie jest zbyt wrażliwa na preparat.

Jeśli poddawałaś włosy trwałej ondulacji lub rozjaśnianiu zrezygnuj z zabiegu chemicznego prostowania włosów, bo mogą się połamać. Również po zabiegu nie farbuj i nie rozjaśniaj włosów, ponieważ mogą stać się matowe i kruche.