Tousled bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Tousled bob to najmodniejsza fryzura 2021 roku. Pasuje każdemu, jest seksowna i dodaje włosom objętości

Tousled bob to szalenie kobieca fryzura. Najlepiej będzie wyglądała na falowanych z natury włosach.
Małgorzata Machnicka / 19.11.2020 09:47
Tousled bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Kobiety kochają fryzurę bob. Przekonać się można było o tym nie raz - gdy w trendach pojawiała się jej nowa wersja, fryzjerzy natychmiast mają ręce pełne roboty. W 2021 triumfy będzie święcił... bałagan na głowie. Ale kontrolowany. Bo tousled bob to po prostu bob „w nieładzie".

Jak wygląda tousled bob?

Tousled bob (z angielskiego „potargany") to fryzura, która dodaje włosom objętości i seksapilu. Jej długość może być różna - od bardzo krótkiej sięgającej żuchwy do nieco przedłużonej - do obojczyków. Można nosić ją zarówno z grzywką prostą, asymetryczną jak i bez - z przedziałkiem na środku.

To jedna z tych fryzur, która nie obejdzie się bez stylizacji. Najtrudniejsze zadanie stoi przed posiadaczkami prostych włosów - należy je zakręcić na lokówce lub prostownicy i mocno utrwalić. 

Uwaga - jeśli twoje włosy są zupełnie niepodatne na stylizację, lepiej wybrać inną wersję fryzury bob.

 

Jak stylizować tousled bob?

Oczywiście najważniejsze jest odpowiednie cięcie. Włosy powinny być wycieniowane (wierzchnie pasemka powinny być krótsze) i ścięte pod niewielkim skosem - z przodu włosy powinny być dłuższe. 

Zacznij od umycia włosów. Wysusz je ręcznikiem i w jeszcze wilgotne wetrzyj piankę do stylizacji. Delikatnie podsusz włosy z głową w dół. Rozczesz i zakręć pojedyncze pasma na lokówkę lub prostownicę. Całość spryskaj lakierem albo solą morską dodatkowo ugniatając włosy.

Dla kogo tousled bob?

Dobra wiadomość - dla każdej z nas bez względu na kondycję i ilość włosów, ale tak jak wspomniałyśmy wcześniej, włosy muszą być chociaż w niewielkim stopniu podane na zabiegi stylizacyjne.

Na Instagramie można znaleźć całe mnóstwo zdjęć z „potarganym" bobem. O wiele częściej na tę fryzurę decydują się blondynki, chociaż naszym zdaniem pięknie prezentuje się również u szatynek.

Delikatne fale podkreślają jaśniejsze pasemka - fryzura zyskuje dodatkową objętość!

Krótkie cięcie do ucha z pofalowanymi pojedynczymi pasemkami - wygodna i szybka do zrobienia.

Na zdjęciu poniżej wersja na brązowych włosach z rozjaśnionymi końcówkami.

Więcej o modnych fryzurach:
11 fryzur na co dzień, które wykonasz w 5 minut
Fryzury wyszczuplające twarz
Katalog fryzur dla krótkich włosów