POLECAMY

Szampony koloryzujące do kilku myć

Jeśli używasz szamponetki do 6-8 myć, raczej nie zmienisz radykalnie koloru włosów. Możesz tylko pogłębić odcień włosów, przyciemnić go o 1-2 tony i dodać mu blasku.
Szampony koloryzujące do kilku myć

W przeciwieństwie do farb, barwniki szamponów koloryzujących nie wnikają głęboko do wnętrza włosa, ale oblepiają go z zewnątrz – dlatego tak łatwo się zmywają. Jednak na to, jak długo trzyma się barwnik wpływa nie tylko skład szamponetki ale również stan włosów. Włosy naturalne, nie poddawane nigdy farbowaniu, rozjaśnianiu czy trwałej ondulacji lepiej będą wchłaniać i zatrzymywać kolor.

Zobacz także: Co zrobić, żeby farba nie zmywała się z włosów

Po użyciu szamponetki nie uzyskasz raczej wymarzonego koloru, ale będziesz miała pewność, że nie zniszczy ona Twoich włosów. Nie zawiera bowiem ani wody utlenionej ani amoniaku. Dzięki temu możesz nią farbować nawet włosy zniszczone i po zabiegach fryzjerskich. Niektóre szamponetki szczególnie się do tego nadają, bo zawierają w swoim składzie składniki pielęgnacyjne i ochronne. Musisz jednak pamiętać, że jeśli włosy są uszkodzone i ich łuski są rozchylone, barwnik może się dostać do wnętrza włosa i pozostać tam dłużej niż do 8 myć.

Najdelikatniejsze szampony koloryzujące poznasz po tym, że znajdują się w jednej saszetce (nie musisz łączyć ze sobą składników tak, jak w farbie). Dodatkowo na niektórych opakowaniach możesz zauważyć napis: Poziom 1. Szamponetka taka bardzo łatwo się rozprowadza. Możesz nałożyć ją na suche lub lekko wilgotne włosy.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o farbach i szamponach koloryzujących

Zanim kupisz szamponetkę, upewnij się, że informacja: „Zmywa się po 8 myciach” jest prawdziwa. Najlepiej w tym wypadku skorzystać z opinii koleżanek albo osób wypowiadających się na forum. Rzadko się zdarza, że szampony koloryzujące do 8 myć nie zmywają się z włosów w 100 procentach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Uważam, że koloryzacja szamponami jest dobra dla nastolatek. W przypadku dorosłych kobiet taki nieco niechlujny efekt farbowania razi...
/8 lat temu
nie mogę się z tobą zgodzić. ja farbowałam włosy szamponetkami wiele razy swego czasu i wychodził mi ten kolor, który miał. tylko że naprawdę trzeba dobrać właściwy odcień i nie radzę trzymać dłużej niż zalecają. mi raz taka farba trzymała się cały miesiąc. uważam, że jednak lepiej jest pofarbować półtrwałą albo trwałą
/8 lat temu
szamponetki większości firm są do niczego, wiem bo moja siostra farbowała i ngdy nie wyszedł jej taki kolor jaki chciała