POLECAMY

Suplementy czy witaminy, czyli jak odżywiać włosy?

Żadne suplementy nie zastąpią nam witamin zawartych w pożywieniu – mogą tylko być uzupełnieniem diety. Po czym poznać, że włosom zaczyna brakować witamin? Czy witaminy można czymś zastąpić? Czy kosmetyki do włosów pomagają w ich odżywianiu?
Suplementy czy witaminy, czyli jak odżywiać włosy?

Głodny włos to zły włos

Witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Bez nich byłyby zaburzone niektóre czynności organizmu potrzebne do życia.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że nasze włosy, tak jak wiele innych tkanek, rosną, żyją, a więc muszą być prawidłowo odżywiane. „Głodne” włosy będą sprawiać nam wiele problemów, nierzadko dość poważnych, więc lepiej zapobiegać niż potem usuwać skutki zaniedbań.

Gdy brakuje witamin…

Również włosy potrzebują wielu witamin, aby ich wzrost i rozwój był prawidłowy. Niedobór tych składników może powodować wypadanie włosów, matowienie, łamliwość, kruchość itp. Witaminy są kluczem do bujnych i pięknych włosów.

Zobacz też: Jakich witamin potrzebują włosy?

Suplementy zamiast witamin?

Modne ostatnio stają się suplementy diety. Coraz więcej osób korzysta ze środków zakupionych w aptece.

Jednak należy pamiętać, że suplementy stanowią jedynie uzupełnienie diety. Nie wolno traktować ich zamiennie, rezygnując na przykład z witamin i minerałów zawartych w warzywach oraz owocach.

Wiadomym jest, że nie jesteśmy w stanie dostarczać codziennie wszystkich niezbędnych składników naszemu organizmowi, dlatego warto jest skorzystać z takich suplementów.

Pomagaj kosmetykami!

Dodatkowo, aby nasze włosy zachwycały swoim widokiem, należy stosować odpowiednie kosmetyki. Również szampony, odżywki oraz maski do włosów zawierają w swoim składzie witaminy oraz wiele innych niezbędnych składników. Zatem pamiętajmy, że jeśli połączymy wszystkie te elementy, nasze kosmyki z pewnością odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. Jeżeli włosy nie będą dobrze odżywione od wewnątrz, to żadne, nawet najlepsze kosmetyki, nie pomogą w utrzymaniu ich kondycji.

Zobacz też: Jak wybrać odpowiednią odżywkę do włosów?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
Witam. Mam pytanie. Czy można łączyć suplementy z witaminami? Jestem w trakcie stosowania suplementu Vitapil i zastanawiam się, czy mogę,w tym samym czasie, witaminę A i E?
/6 lat temu
Dodam, ze nie nalezy tez myć włosów pod gorącą wodą, ewentualnie jesli nie wyobrazamy sobie mycia ich w chlodnej to na koncu nalezy je spłukać przynajmniej tą chlodna wodą. Mnie dodatkowo na kondycje włosów i skory pomogl kolagen noble health z rossmana. Po miesiacu tak jakby wyladnialam :D
/6 lat temu
Zgadzam sie - cleanka - ważne by mechanicznie nie niszczyć włosów, przez suszenie, prostowanie, szarpanie grzebieniem - wszystko z rozsądkiem i umiarem ;-)
POKAŻ KOMENTARZE (2)