Suchy szampon - jak stosować?

Suchy szampon to kosmetyk, który jest niemal idealny na kilkudniowe wyjazdy lub wypady na łono natury. Możemy stosować go na co dzień, ale w warunkach wyjazdowych sprawdzi się znacznie lepiej stanowiąc alternatywę dla standardowej pielęgnacji naszych włosów. Dobrze jest zatem mieć go pod ręką i w kilka chwil odświeżyć fryzurę, by włosy wyglądały jak po umyciu.
/ 26.04.2013 09:55

Czym jest suchy szampon?

Suchy szampon to kosmetyk, który jest niezastąpiony na kilkudniowych wyjazdach. Nie zajmuje dużo miejsca w walizce czy plecaku, jest prosty i łatwy w użyciu, a przy tym powoduje doskonały efekt odświeżenia włosów, nawet tych, które mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. To idealne rozwiązanie na wyjazd, podczas którego nie chcemy tracić czasu na codzienne mycie i modelowanie włosów.

Zobacz też: Efektowny kok z wypełniaczem - krok po kroku

Mycie włosów przy użyciu wody i szamponu jest potrzebne, a nawet niezbędne. Jednak jadąc za miasto, na łono natury nie zawsze mamy łatwy dostęp do bieżącej, ciepłej wody. Czasem jest tak, że brakuje nam na to czasu. Czy to oznacza, że mamy godzić się na przetłuszczone włosy? Tak było kiedyś, ale odkąd na drogeryjnych półkach pojawił się suchy szampon, możemy zapomnieć o konieczności mycia włosów, kiedy jest to utrudnione lub niemożliwe, a także o przetłuszczonych włosach.

Osoby z problemami skóry głowy i alergiami powinny uważać na stosowanie suchych szamponów. Wówczas najlepiej skonsultować sprawę z dermatologiem.

Suchy szampon - jak stosować?

Suchy szampon jest szczególnie polecany osobom, których włosy mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Wówczas mogą one go używać na co dzień, a na wyjazd jest to wręcz obowiązkowy kosmetyk. Dzięki niemu bowiem fryzura staje się świeża w kilka minut, a wraz z nią znika dyskomfort, który czujemy mając przetłuszczone włosy.

Suche szampony najczęściej mają w swoim składzie skrobię kukurydzianą lub ryżową. Pochłaniają one nadmiar sebum z włosów, a także zanieczyszczenia i wszelkie pozostałości kosmetyków do stylizacji.

Zobacz też: Upięcie w stylu boho z warkoczowym wiankiem - krok po kroku

Jak stosować suchy szampon?

Dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z suchymi szamponami przedstawimy pokrótce, jak powinno się nakładać ten kosmetyk na włosy, aby spełnił swoją funkcję. Jego zaletą jest to, że możemy go stosować codziennie, a nawet częściej, jeśli odczuwamy taką potrzebę. Trzeba jednak wiedzieć, że suchy szampon nie zastąpi całkowicie mycia włosów.

Suchy szampon domowym sposobem? Można spróbować użyć talku, sól gruboziarnistą lub... proszek do pieczenia. Innym sposobem jest spryskanie włosów lakierem i rozczesanie.

Suche szampony dostępne w drogeriach z reguły mają postać sprayu lub proszku/talku. Te w sprayu są znacznie wygodniejsze w użyciu i łatwiejsze w dozowaniu. Wyglądają trochę jak lakier do włosów i praktycznie w taki sam sposób je nanosimy na nasze włosy.

Zobacz też: Fryzura z grzywką i wypełnieniem do koka - krok po kroku

Najpierw należy dokładnie rozczesać włosy na całej długości, a następnie rozpylić na nich suchy szampon z odległości około 20 cm. Zalecane jest nakładanie tego kosmetyku na włosy u ich nasady, a więc tam, gdzie z reguły najbardziej i najszybciej się przetłuszczają. Kosmetyk na włosach wygląda trochę jak szron, włosy zabarwia na biało. Pozostała część włosów zostanie odświeżona, kiedy będziemy ten kosmetyk z nich wyczesywać, choć nie ma żadnych przeciwwskazań, aby rozprowadzić go na całych włosach.

W zależności od zaleceń producentów suchy szampon powinniśmy trzymać na włosach przez kilka minut, aby mógł on odświeżyć naszą czuprynę. Wówczas wystarczy go wyczesać szczotką lub grzebieniem, a jeśli pozostanie jeszcze na włosach, wówczas osuszyć je bawełnianym ręcznikiem. Suchy szampon w tych kilka chwil usunie nadmiar zgromadzonego na włosach sebum, a także pozostałości kosmetyków do stylizacji sprawiając, że nasze kosmyki staną się czyste i świeże.

Zobacz film jak stosować suchy szampon

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men