Suche włosy po farbowaniu

Mam przesuszone włosy po farbowaniu...
/ 27.05.2009 08:15
Suche włosy po farbowaniu

Mam przesuszone włosy po farbowaniu, ale po używaniu szamponów regenerujących zaczęły mi się przetłuszczać u nasady. Jakie mam stosować kosmetyki?


Anula
Często zdarza się, że po wykonywaniu zabiegów fryzjerskich nasze włosy stają się przesuszone i matowe. Jest to efektem nadmiernego pozbawienia włosów naturalnej wilgotności, co prowadzi do ich wysuszenia. W takim przypadku należy odpowiednio o nie zadbać i pomóc im się zregenerować. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków ze specjalnej serii przeznaczonych do włosów farbowanych bądź też kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów suchych.
Oba te produkty mają za zadanie nawilżyć i zregenerować strukturę włosów. Ponadto kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych dodatkowo mają chronić kolor przed zbyt wczesnym wypłukiwaniem.
W przypadku, który Pani opisuje najważniejszą rolę odgrywa teraz dokładne ocenienie stanu Pani włosów. Ważne jest również to jaki rodzaj włosów Pani posiada. Wszystkie te czynniki pomogą w ustaleniu i dobraniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji jakich powinna Pani używać, a których nie.
Zakładając, że posiada Pani włosy cienkie i delikatne, które dodatkowo są uwrażliwione zabiegami chemicznymi, powinna Pani zastosować produkty do włosów lekko uwrażliwionych. Produkty te nie powinny być zbyt ciężkie i nie będą prowadziły do niepotrzebnego obciążenia i przetłuszczenia włosów.
Natomiast gdy Pani włosy są gęste, kręcone i bardzo suche w tym przypadku należałoby sięgnąć po produkty już nieco mocniejsze niż przy ostatnim założeniu.
Problem, który pojawił się po zastosowaniu przez Panią szamponu regenerującego może być spowodowany nieodpowiednio dobranym kosmetykiem do potrzeb Pani włosów. Wszystkie szampony, maski i odżywki przeznaczone do regeneracji włosów suchych i uwrażliwionych posiadają substancje nawilżające oraz natłuszczające. Dlatego tak ważną sprawą jest jak już wyżej wspomniałam bardzo dokładne ocenienie stanu i rodzaju posiadanych włosów. Ponieważ niektóre produkty z serii regenerujących mogą po prostu okazać się zbyt ciężkie dla włosów co w efekcie prowadzić będzie do ich obciążenia i szybszego przetłuszczenia.
Podczas stosowania tych kosmetyków należy również pamiętać, aby nakładając maskę bądź odżywkę nie robić tego od samej nasady włosów. Produkt należy zacząć aplikować od połowy długości włosów, aż po same końce. Nieodpowiednie zastosowanie kosmetyków często również bywa powodem zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów.
W przypadku gdy nadal będzie się Pani borykała z tym problemem powinna Pani zastosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów mieszanych.