Strzyżenie na gorąco fot. Fotolia

Modne fryzury 2020. Strzyżenie włosów na ciepło podbija Instagram. Na czym polega?

Strzyżenie na gorąco to obcinanie włosów nożyczkami podgrzanymi do 90-150 stopni Celsjusza. Dzięki niemu włosy odzyskują objętość, końcówki się nie rozdwajają i łatwiej się je układa.
Małgorzata Machnicka / 05.07.2020 08:29
Strzyżenie na gorąco fot. Fotolia

Jeśli do tej pory myślałyście, że w salonie fryzjerskim nic nie jest w stanie was zaskoczyć, to pora zainteresować się tematem cięcia na gorąco. Metoda przy użyciu zaawansowanych technologicznie nożyczek, daje możliwość uszczelnienia końcówek włosów dzięki wysokiej temperaturze ostrza. Dzięki temu nie tracą naturalnej wilgotności ani żadnych substancji natłuszczających.

Dlaczego strzyżenie na gorąco ma same zalety?

Struktura każdego włosa złożona jest z wielu warstw. Każda z nich zawiera komórki odpowiedzialne za nawilżenie włosów. Tradycyjne strzyżenie pozostawia końcówki włosów nieuszczelnione. Takie końcówki są przyczyną nadmiernej utraty wilgoci, co prowadzi do rozdwajania i pozbawienia ochrony przed dalszymi uszkodzeniami. Przy cięciu na gorąco nie tracimy naturalnej wilgotności włosów oraz substancji odżywczych.

Nożyczki do strzyżenia na gorąco różnią się od tradycyjnych możliwością podgrzewania ostrzy do wysokich temperatur. Fryzjer, w zależności od kondycji i rodzaju włosów, dobiera odpowiednią temperaturę - może regulować ją w zakresie od 90 do 150 stopni Celcjusza. Niestety, cięcia na gorąco nie wykona każdy fryzjer. Musi być do tego odpowiednio przeszkolony. I to, że usługa strzyżenia gorącymi nożyczkami trwa dłużej niż klasycznie cięcie.

Jakie efekty daje cięcie na gorąco?

  • Włosy odzyskują objętość, nabierają naturalnego blasku i lekkości,
  • Są łatwiejsze w codziennej pielęgnacji oraz bardziej podatne na układanie,
  • Końcówki przestają się rozdwajać, są mocne i nie łamią się,
  • Zabieg wpływa na biostymulację, która aktywnie pobudza włosy do samoregeneracji.