POLECAMY

Pięlęgancja starzejących się włosów

Dowiedz się, jak pielęgnować starzejące się włosy, by dłużej wyglądały pięknie i młodo! Podpowiadamy, jak strzyc, modelować i dbać o starzejące się włosy.
Pięlęgancja starzejących się włosów fot. Fotolia

Jeśli odpowiednio wcześnie zdasz sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą proces starzenia się włosów, być może mniej odczujesz  ten etap  życia.

Im mniej dbasz o swoje włosy w młodym wieku, tym bardziej zwiększasz ryzyko utraty ich jakości za lat kilkanaście.  

Właściwa pielęgnacja starzejących się włosów

1. Produkty profesjonalne:  polecamy kosmetyki zawierające koenzym Q 10, keratynę, aminokwasy oraz substancje nawilżające.

2. Nie używaj grzebieni, ale miękkich szczotek – unikniesz łamania się włosów.

3. Chcesz uzyskać efekt pełniejszej fryzury -  susz włosy w przeciwnym kierunku w jakim je układasz lub użyj profesjonalnego produktu do stylizacji -  pianki zwiększającej objętość – nakładasz ją przy nasadzie włosów, a następnie  modelujesz do odświeżenia fryzury.

Polecamy: Włosy przetłuszczające się - pielęgnacja i układanie

4. Jeżeli włosy przerzedzają ci się na skroniach, a kształt twojej twarzy pozwoli co na to,  pomyśl o grzywce wciąż jest modna.

Fot. Fotolia

5. Odpowiednie strzyżenie też ma znaczenie, jeśli  włosy są cienkie nie wskazane jest cieniowanie (unikniesz "mysich ogonków"). Pamiętaj  też im dłuższe włosy, tym cięższe – tracisz przy tym objętość.

6. Jest wiele sposobów, które pozwolą ci ukryć przerzedzone włosy. Polecana jest jedna z bezpieczniejszych metod  zagęszczenia i przedłużenia włosów metoda clip–on.  Polega ona na równomiernym rozmieszczeniu dodatkowych kosmyków, które przy tym nie obciążają i nie osłabiają  twoich włosów. Możesz je założyć i zdjąć w domu, kiedy chcesz.

Polecamy: Domowa pielęgnacja suchych włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)