POLECAMY

Sprawdź, jaki masz rodzaj włosów!

Sposób pielęgnacji włosów powinien zależeć od ich rodzaju. Masz włosy suche, tłuste, cienkie, sztywne czy łamliwe? Dowiedz się jaki szampon powinnaś stosować, jak często myć włosy i czego używać do ich rozczesywania.
Sprawdź, jaki masz rodzaj włosów!

Piękne włosy? Marzenie!

Gęste i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, zdarza się tak, że zaczynają wypadać albo stają się łamliwe, bez połysku, a końcówki często rozdwajają się.

Pierwszym zadaniem będzie ustalenie, jaki rodzaj włosów się posiada i dopiero potem ustalić sposób ich pielęgnacji.

Gdy masz włosy suche jak siano…

Włosy suche mogą być z przyczyn dziedzicznych lub spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją, czyli częstym ich farbowaniem, ondulowaniem lub wysuszaniem na słońcu lub w suchych pomieszczeniach.

Do mycia należy więc używać najlepiej delikatnych ziołowych szamponów i codziennie masować skórę głowy.

Włosy tłuste myj jak najczęściej!

Włosy tłuste również mogą być uwarunkowane genetycznie, ale najczęstszą przyczyną ich przetłuszczania się są albo niewłaściwa pielęgnacja, albo zaburzenia zdrowotne.

Należy myć je jak najczęściej, używając szamponów zawierających ekstrakt ze skrzypu polnego, rozmarynu lub tymianku.

Zobacz też: Od czego zależy kondycja Twoich włosów?

Włosy cienkie – zalecenia

Włosy cienkie odznaczają się niedostateczną ilością głównego ich budulca, czyli kreatyny.

Do ich mycia należy używać szamponów zawierających kreatynę i po każdym zabiegu stosować odpowiednią płukankę (do włosów cienkich – suchych lub tłustych). Do ich rozczesywania nie wolno używać grzebieni czy szczotek ze sztucznego tworzywa.

Włosy sztywne – nie nadużywaj środków do pielęgnacji!

Włosy sztywne z reguły są proste i gęste, ale ich niepodatność na układanie może wynikać z nadużywania preparatów służących do odżywiania lub układania fryzury.

Zobacz też: Maski do włosów - co o nich wiesz?

Czy masz włosy łamliwe?

Włosy łamliwe należą najczęściej do cienkich. Ich łamliwość może być wywołana suszeniem zbyt gorącą suszarką albo nieumiejętnym używaniem lokówki lub wałków.
Myć je należy odpowiednio dobranymi szamponami i zalecane jest zrezygnowanie lub ograniczenie preparatów.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)