Jak zwiększyć objętość włosów - sposoby fot. ONS.pl/kolaż Polki.pl

Sposoby na zwiększenie objętości włosów - porady

Nawet jeśli masz cienkie włosy, możesz zwiększyć ich objętość do rozmiarów XXL.
Elżbieta Mańkowska / 23.07.2015 07:02
Jak zwiększyć objętość włosów - sposoby fot. ONS.pl/kolaż Polki.pl

1. Suszenie pod włos

Najlepszym sposobem suszenia włosów jest suszenie ich w kierunku odwrotnym do ich wzrostu. Zacznij od warstwy znajdującej się od spodu (górną partię możesz w tym czasie spiąć klamerką na czubku głowy). Potem wysusz wierzch fryzury.

2. Grube wałki

Najlepsze będą te o większej średnicy, gdyż nie skręcają włosów w loki, tylko dodają fryzurze objętości unosząc ją od nasady. Wałki zakładaj na umyte, jeszcze lekko wilgotne pasma. Istotne jest, abyś zadbała o staranne ułożenie końcówek, bo pozaginane będą wyglądać nieestetycznie. Wysusz je lub zaczekaj, aż same wyschną. Podczas ściągania wałków uważaj, aby nie wyrywać włosów.

3. Delikatne tapirowanie

Ten sposób nie nadaje się co prawda na co dzień, ale na specjalne okazje czemu nie? Do zabiegu użyj gęstego grzebienia. Tapiruj każde pasmo na głowie dość ostrożnie, by ich nie uszkodzić. Jeśli masz długie włosy, dobra będzie płaska szczotka. Aby efekt puszystości utrzymał się jak na dłużej, spryskaj pasma lakierem.

4. Okrągła szczotka

Im twoja szczotka będzie miała grubszą średnicę, tym pasma zostaną bardziej uniesione. Najlepsza będzie taka z dziurkami w środku. Umyte pasma lekko podsusz, następnie spryskaj lotionem do modelowania, wyciągaj je na szczotce i podkręcaj. Ułożoną fryzurę dobrze jest na koniec  utrwalić mgiełką mocnego lakieru.

5. Zręczne palce

Jeśli po pewnym czasie Twoje włosy lekko oklapły, unieś je od nasady palcami i spryskuj odrobiną lakieru. Możesz także zmienić przedziałek. Przesunięcie go nawet o centymetr potrafi zmienić fryzurę. Całą fryzurę utrwal mgiełką lakieru.

6. Specjalne kosmetyki

Jeśli Twoje włosy mają tendencje do przetłuszczania się, myj je codziennie, stosując delikatne szampony z wyciągami roślinnymi. Nawilżają pasma i chronią je przed wysuszeniem. Odżywki nakładaj tylko na końce, wtedy nie obciążą zanadto kosmyków. Pamiętaj również, że cienkie włosy raczej nie lubią odżywek bez spłukiwania oraz preparatów bogatych w oleje roślinne i silikony.

7. Suszarka z dyfuzorem

To specjalna okrągła nakładka z kolcami przez które przepływa powietrze. Najlepiej będzie jeśli oprzesz kolce o głowę i susząc włosy, będziesz wykonywała koliste ruchy. Za pomocą dyfuzora możesz także podkreślić skręt falowanych włosów.

8. Preparaty typu push-up

Takie spraye i pianki zawierają polimery, które mają taki sam ładunek elektryczny, co włosy. Osadzając się na nich, sprawiają, że pasma odpychają się od siebie, a to daje wrażenie, że jest ich więcej. Nowością są też pudry push-up. Odrobiną kosmetyku trzeba posypać umyte i suche włosy na czubku głowy, następnie lekko je zwichrzyć.

Więcej o modnych włosach: