POLECAMY

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Twoje włosy przetłuszczają się? Sprawdź, co robić!

Moje włosy bardzo się przetłuszczają. Co robić? Renata


Dzieje się tak dlatego, że skóra głowy wydziela za dużo sebum, które sprawia, że u nasady pasma stają się tłuste, sklejają się i przyciągają kurz.


Kilka dobrych rad:

1. Myj włosy tak często,
jak tego potrzebują (nawet codziennie). Stosuj łagodne szampony z wyciągami ze skrzypu, szałwii, pokrzywy. Pamiętaj, że wysoka temperatura wody przyspiesza przetłuszczanie.


2. 2–3 razy w tygodniu wcieraj w skórę głowy specjalne kuracje i toniki – hamują aktywność gruczołów łojowych.


3. Unikaj tłustych odżywek i maseczek – obciążają włosy.


4. Pomyśl o farbowaniu albo trwałej. To zabiegi chemiczne, które mocno wysuszają włosy, a tylko w tym przypadku nie zaszkodzą.


5. Przyjmuj preparaty z cynkiem jako uzupełnienie diety – ogranicza wydzielanie tłuszczu. Cynk znajdziesz też w pestkach dyni i słonecznika.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/5 lat temu
Mam 14 lat i myje włosy codziennie, a od pewnego czasu zauważyłam, że nie zdążę jeszcze ich do końca wysłużyć a one znów są tłuste. Co mam z tym zrobić? Ani nie jest to fajne uczucie nosić na głosie tłuszcz, ani to ładnie wygląda. POMOCY!
/10 lat temu
hm . jestem nastolatką i musze codziennnie myć włosy . Bylam u wielu dermatologów i kazdy mówi aby przetłuścić wlosny tydzien , dwa .. to metoda sie nie sprawdza !!! ale jak mylam codziennie to jak wysuszylam włosy nie bylo widac ze je MYŁAM !!!!! . nic nie działa ... poPOMOCY ! l; (((((( :((;(((
/9 lat temu
bo chyba tego nie robisz,skoro po myciu są dalej tłuste :))) szampon się spłukuje;p
POKAŻ KOMENTARZE (4)