kobieta, zadłużenie, rejestr dłużników, finanse

S.O.S. dla włosów suchych i łamliwych

Jeszcze niedawno twoje włosy były pełne życia. Teraz, po zimie wydają się suche jak siano. Podpowiadamy, jak szybko doprowadzić do ładu.
/ 02.03.2011 08:46
kobieta, zadłużenie, rejestr dłużników, finanse
Dlaczego włosy zimą stają się suche i łamliwe? To wpływ centralnego ogrzewania i nieprawidłowej pielęgnacji. Suche powietrze w pomieszczeniach wręcz wyciąga wodę z włosów. Proces przebiega tym szybciej, im większa jest różnica wilgotności powietrza i włosów.

W takich warunkach zapominanie o stosowaniu odżywki i masek ma katastrofalne skutki. Fryzura wysycha na wiór! Jeśli dodatkowo używasz prostownicy lub poddajesz włosy trwałej ondulacji, wysuszenie będzie spotęgowane.

Częste mycie nie służy włosom (ogranicz je do dwóch razy w tygodniu). Raz na tydzień zafunduj włosom maskę nawilżającą i regenerującą. Aplikuj ją podczas kąpieli – unosząca się para wodna otworzy łuski włosa, dzięki czemu składniki maski lepiej wnikną
w jego strukturę.

Sięgaj po kosmetyki nawilżające oraz po preparaty z jedwabiem, przeznaczone do końcówek. Możesz tez wypróbować olejek arganowy, który wygładzi powierzchnię włosów i utworzy na nich warstwę ochronną.

Fryzura dla ciebie: Taka, która nie wymaga mocnego wiązania czy stosowania lakieru. Upinanie lub ścisłe zaplatanie dodatkowo osłabia włosy i sprzyja ich łamaniu. Rozdwojonym końcówkom pomoże... ich podcięcie!

Jakie maski do włosów polecasz? Doradź innym na uroda.pl