POLECAMY

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o pielęgnacji włosów farbowanych metodą sombre

To delikatna i wymagająca koloryzacja.
/ 4 miesiące temu
5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o pielęgnacji włosów farbowanych metodą sombre fot. FREE

Sombre to jedna z najmodniejszych form koloryzacji. Choć włosów farbowanych jest tu procentowo dużo mniej niż w klasycznym farbowaniu czy nawet w balejażu, trzeba o nie równie troskliwie zadbać.

Ombre, sombre, balayage i flamboyage. Czym tak naprawdę się różnią?

1. Myj delikatnym szamponem

który nie będzie wymywać pigmentu nałożonego w czasie farbowania. Wybierz kosmetyk przeznaczony do włosów farbowanych. W drogeriach znajdziesz szampony polecane ogólnie dla wszystkich odcieni, jak i wyspecjalizowane dla poszczególnych kolorów. Unikaj preparatów przeciwłupieżowych i peelingów do skóry głowy, ponieważ mogą spowodować szybkie wyblaknięcie farbowanych partii włosów.

2. Po każdym myciu nakładaj odżywkę

Kupując szampon możesz ją od razu dobrać z tej samej serii. Taki kosmetyk utrwali pigmenty farby. Jeśli wybierzesz odżywkę do konkretnego koloru włosów, dodatkowo podkreśli ich odcień (odżywki dedykowane także zawierają pigmenty koloryzujące).

3. Regeneruj maską przynajmniej raz w tygodniu

Wybierz kosmetyk z ceramidami, proteinami lub olejkami roślinnymi, które wypełnią ewentualne ubytki w strukturze pojedynczego włosa i domkną łuski pokrywające jego powierzchnię. Wtedy pasma będą gładkie i błyszczące.

4. Chroń przed wysoką temperaturą i słońcem

Używaj kosmetyków termoochronnych przed użyciem suszarki i urządzeń do stylizacji (lokówki, prostownicy). Stosuj preparaty z filtrami UV, jeśli przebywasz dużo na słońcu lub wybierasz się na urlop. Na basenie staraj się nie moczyć włosów – chlorowana woda może zmienić ich odcień. Używaj czepka.

5. Stosuj domowe sposoby na lśniące sombre

Kwaśna płukanka:

Przygotowanie i zastosowanie:

  • sok z jednej cytryny;
  • 2 litry letniej lub zimnej wody (nie używaj gorącej, bo zamiast włosom pomóc, zaszkodzisz!);
  • zastosuj do płukania włosów.

Płukanki używaj do końcowego płukania włosów po każdym myciu głowy. Sok z cytryny (możesz go ewentualnie zamienić na 4 łyżki octu jabłkowego) powoduje, że odchylone łuseczki włosa domykają się. Dzięki temu pasma są bardziej błyszczące, gładkie i kolor wygląda świeżo.

Olejowanie:

Przygotowanie i zastosowanie:

  • przygotuj ok. 1/4 -1/2 szklanki dobrego oleju roślinnego (rycynowy, arganowy, z oliwek);
  • dodaj 2-3 krople olejku zapachowego (najlepiej z mięty pieprzowej lub rozmarynowy – ma dodatkowe działanie antybakteryjne i korzystnie podziała na skórę głowy);
  • mieszankę wcieraj we włosy niewielkimi partiami, pasmo po paśmie, na ok. godzinę przed myciem głowy;
  • umyj głowę, jak zwykle.

Olejowanie stosuj 3-4 razy na miesiąc. Dzięki niemu włosy będą gładkie i elastyczne. Zyskają zdrowy połysk, a wraz z nimi twoje sombre.

Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)