dziewczyna z torebką fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Włosy sombre – 5 najważniejszych zasad pielęgnacji

To delikatna i wymagająca koloryzacja.
/ 17.07.2018 16:26
dziewczyna z torebką fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Sombre to jedna z najmodniejszych metod koloryzacji. Choć włosów farbowanych jest tu procentowo dużo mniej niż w klasycznym farbowaniu czy nawet w balejażu, trzeba o nie równie troskliwie zadbać.

To najbardziej seksowna i kobieca metoda koloryzacji. Dowiedz się więcej o sombre!

1. Myj włosy delikatnym szamponem

Najlepiej taki, który nie będzie wymywał pigmentu nałożonego w czasie farbowania. Wybierz kosmetyk przeznaczony do włosów farbowanych. W drogeriach znajdziesz szampony polecane ogólnie dla wszystkich odcieni, jak i wyspecjalizowane dla poszczególnych kolorów. Unikaj preparatów przeciwłupieżowych i peelingów do skóry głowy, ponieważ mogą spowodować szybkie wyblaknięcie farbowanych partii włosów.

2. Po każdym myciu nakładaj odżywkę

Ten kosmetyk utrwali pigmenty farby. Jeśli wybierzesz odżywkę do konkretnego koloru włosów, dodatkowo podkreśli ich odcień (odżywki dedykowane także zawierają pigmenty koloryzujące).

3. Używaj maksi przynajmniej raz w tygodniu

Wybierz kosmetyk z ceramidami, proteinami lub olejkami roślinnymi, które wypełnią ewentualne ubytki w strukturze pojedynczego włosa i domkną łuski pokrywające jego powierzchnię. Wtedy pasma będą gładkie i błyszczące.

Sombre dla blondynek wygląda jak odrobina słońca we włosach!

4. Chroń włosy przed wysoką temperaturą i słońcem

Używaj kosmetyków termoochronnych przed użyciem suszarki i urządzeń do stylizacji (lokówki, prostownicy). Stosuj preparaty z filtrami UV, jeśli przebywasz dużo na słońcu lub wybierasz się na urlop. Na basenie staraj się nie moczyć włosów – chlorowana woda może zmienić ich odcień. Używaj czepka.

5. Stosuj domowe sposobów pielęgnacji

  • Kwaśna płukanka

Składniki:

  • sok z jednej cytryny,
  • 2 litry letniej lub zimnej wody (nie używaj gorącej, bo zamiast włosom pomóc, zaszkodzisz!).

Płukanki używaj do końcowego płukania włosów po każdym myciu głowy. Sok z cytryny (możesz go ewentualnie zamienić na 4 łyżki octu jabłkowego) powoduje, że odchylone łuseczki włosa domykają się. Dzięki temu pasma są bardziej błyszczące, gładkie i kolor wygląda świeżo.

  • Olejowanie

Składniki:

  • ok. 1/4 -1/2 szklanki dobrej jakości oleju roślinnego - rycynowy, arganowy lub z oliwek,
  • 2-3 krople olejku zapachowego (najlepiej z mięty pieprzowej lub rozmarynowy – ma dodatkowe działanie antybakteryjne i korzystnie podziała na skórę głowy),

Mieszankę wcieraj we włosy niewielkimi partiami, pasmo po paśmie, na ok. godzinę przed myciem głowy. Po upływie tego czasu umyj głowę. Olejowanie stosuj 3-4 razy na miesiąc. Dzięki niemu włosy będą gładkie i elastyczne.

Więcej o farbowaniu włosów:
Aż ciężko uwierzyć, że to nadal najmodniejszy trend w farbowaniu włosów!
Ombre, sombre, balayage i flamboyage. Czym tak naprawdę się różnią?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)