Moja skóra głowy jest sucha na czubku, a przetłuszczająca się po bokach – jak o nią dbać?

Skóra głowy może bardziej przetłuszczać się w pewnych miejscach, a w innych pozostawać sucha. Jak wówczas należy ją pielęgnować?
Moja skóra głowy jest sucha na czubku, a przetłuszczająca się po bokach – jak o nią dbać? fot. Fotolia

Witam!

Niedawno byłam u trychologa i dowiedziałam się, że moja skóra głowy przetłuszcza się po bokach, a na czubku pozostaje sucha. Jak powinnam o nią właściwie zadbać? Jak często ją myć i jak pielęgnować?

Pozdrawiam,

Lola.

Zobacz też: Niezwykłe zabiegi dla włosów – na które warto się zdecydować?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Problem przetłuszczającej się skóry głowy jest bardzo powszechny. Osoby borykające się z tym problemem powinny stosować produkty pielęgnacyjne oraz trychologiczne mające na celu ograniczenie wydzielania sebum. Na początek dobrym pomysłem jest zastosowanie enzymatycznego peelingu do skóry głowy. Taki produkt trychologiczny oczyści nam skórę głowy zarówno z nadmiaru sebum odkładającego się na skórze i czopującego ujścia mieszków włosowych oraz z łuszczącego się naskórka w przesuszonych obszarach skóry głowy. Peeling do skóry głowy jest pierwszym krokiem do przywrócenia równowagi na skórze głowy.

Jeśli niektóre obszary skóry przetłuszczają się, a inne są suche, to nie powinniśmy stosować silnych szamponów przeciwłojotokowych, ponieważ możemy doprowadzić do przesuszenia całej skóry głowy. Najlepiej w tym przypadku używać szamponu odżywiającego, regeneracyjnego.

Warto też zwrócić uwagę, w jaki sposób nakładamy odżywkę na włosy. Najlepiej wybierać te do spłukiwania. Odżywkę nakładamy tylko na końce włosów (staramy się nie nakładać jej na skórę głowy, gdyż to przyśpieszy przetłuszczanie).

Jeśli obserwujemy nadmierne przetłuszczanie tylko na niektórych partiach skóry głowy, warto używać specjalistycznego lotionu w sprayu ograniczającego wydzielanie sebum. Taki preparat nakładamy tylko w miejsca nadmiernego przetłuszczania.

Częstość mycia takiej skóry głowy powinna wynosić co 2-3 dni. Nie polecam też stosowania odżywek bez spłukiwania, gdyż obciążają one włosy i powodują ich nadmierne przetłuszczanie.

Zobacz też: Największe błędy fryzjerskie, które mogą zniszczyć włosy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)