Short bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Short bob - najmodniejsza fryzura na wiosnę 2020

Short bob, od tego tradycyjnego, różni się jedynie długością. Pasuje niemal każdej z nas bez względu na kształt twarzy, kolor i jakość włosów.
Małgorzata Machnicka / 02.03.2020 09:49
Short bob fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Rok 2020 to rok ostrego cięcia! Całkiem niedawno pisałyśmy o najmodniejszej długości włosów - włosach za ucho, a teraz ta długość nabrała kształtu - short bob to najbardziej pożądana fryzura tego sezonu.

Short bob - jak wygląda?

Jak sama nazwa wskazuje, short bob jest krótszy od standardowego - podczas, gdy najdłuższe końcówki w klasycznym bobie sięgają za brodę, to w jego krótszej wersji mają długość do ucha. Pamiętaj, że fryzura bob zawsze oznacza niesymetrycznie ostrzyżone włosy - dłuższe z przodu i krótsze z tyłu. 

Short bob ma to do siebie, że świetnie wygląda zarówno z przedziałkiem na środku jak i prostą czy asymetryczną grzywką (jeśli nie narzekasz na brak objętości - to świetna opcja dla ciebie). Jakie jeszcze ma zalety? Ma niezwykle odmładzającą moc! Potrafi bez problemu odjąć kilka, szczególnie wtedy, jeśli zdecydujemy się na wersję blond. 

Short bob ma tylko jedną wadę - jest na tyle krótki, że nie da się już związać włosów. Jeśli decydujesz się na takie cięcie (a jesteś przyzwyczajona do wygody) - powinnaś wziąć to pod uwagę.

Short bob - dla kogo?

Najlepiej wyglądać w nim będą kobiety o regularnych rysach - ideałem jest owalna twarz, ale sprawdzi się również przy tych trójkątnych i prostokątnych. Niestety, powinny z niego zrezygnować kobiety o okrągłych buziach. 

Short bob świetnie wygląda u kobiet w każdym wieku i przy każdym kolorze włosów. Nam najbardziej podoba się w wersji blond lub na jasnobrązowych włosach. Warto połączyć ją z jedną z najmodniejszych koloryzacji - sombre lub flamboyage będzie wyglądało nieziemsko. 

Więcej o modnych fryzurach: