Sexy fryzury na każdą okazję

Gwiazdy (i ich styliści) wiedzą, jak dopasować fryzurę do sytuacji. Na galach mają eleganckie uczesania jak z pokazów Valentino, na imprezach w klubie ich fryzury są luźne i sexy.

/ 03.12.2007 10:34 POWRÓT DO ARTYKUŁU

Nicole Richie
Piątkowy koktajl
Fryzura "casual chic" na przyjęcie po pracy. Takie upięcie zrobisz między wysłaniem ostatniego faksu a przebraniem się w szpilki i małą czarną.

Czego potrzebujesz?
- Spreju modelującego.
- Kosmetyku nabłyszczającego – glossu.
- Szczotki do modelowania, wsuwek.

Jak to zrobić?
- Najpierw uczesz włosy szczotką, aby dodać fryzurze objętości i połysku. Warto też po umyciu nałożyć na nie serum albo odżywkę wygładzającą. Gładka powierzchnia lepiej odbija światło, dzięki czemu włosy stają się lśniące.
- Aby uczesanie było trwalsze, spryskaj włosy lakierem lub wcześniej nałóż piankę, najlepiej o jednoczesnym działaniu nabłyszczającym.
- Zbierz włosy luźno do tyłu i zwiąż gumką w kucyk. Następnie zakręć kitkę i podepnij wsuwkami – to najprostszy do zrobienia kok.
- Możesz też natapirować włosy na czubku głowy (rozczesz wierzchnią warstwę, aby efekt był naturalny). Ten zabieg doda włosom objętości, poprawi też proporcje głowy.

Dodaj włosom połysku: Rozpryskaj przed sobą chmurkę glossu w spreju i wejdź w nią, zanim opadnie (zamknij oczy!). Włosy zyskają naturalny połysk.